safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Zwiększanie bezpieczeństwa operacji polarnych

IMO ukończyła ostatnie z serii czterech e-learningowych/wirtualnych regionalnych warsztatów dla trenerów (wrzesień 2019 – grudzień 2021) dla marynarzy na statkach operujących na wodach polarnych. Celem było wsparcie morskich instytutów szkoleniowych w podnoszeniu umiejętności i kompetencji instruktorów morskich na kursach dotyczących operacji polarnych.

Kursy skierowane do przedstawicieli rządów i akademii morskich promowały wdrażanie Kodeksu polarnego i wymagań szkoleniowych dla statków operujących na wodach polarnych, a także miały na celu pomóc instruktorom w:

  • opracować programy szkoleniowe oparte na kompetencjach
  • zaktualizuj istniejące programy 
  • poprawić wykorzystanie kursów modelowych IMO dotyczących szkolenia podstawowego i zaawansowanego dla statków operujących na wodach polarnych.

Najnowszy kurs eLearning/wirtualny odbył się w Federacji Rosyjskiej na początku grudnia tego roku i koncentrował się na operacjach w Arktyce Wschodniej. Poprzedził je kurs e-learningowy/wirtualny z ukierunkowaniem na Antarktydę Wschodnią, który odbył się w Republice Korei (listopad 2021 r.). Poprzednie kursy odbyły się (na miejscu) w Chile (listopad 2019 r.) dotyczące operacji w regionie Antarktyki Zachodniej oraz w Kanadzie we wrześniu 2019 r., koncentrując się na operacjach w regionie Arktyki Zachodniej.

Oba kursy przeprowadzone w 2021 r. wykorzystywały format online za pośrednictwem systemu zarządzania nauczaniem (LMS) IMO, który umożliwił uczestnikom dostęp do materiałów szkoleniowych, takich jak treści, zasoby, podręczniki i zadania. IMO LMS (zbudowany na systemie Moodle do zarządzania nauką o otwartym kodzie źródłowym) ma na celu uczynienie nauki bardziej dostępnym bez potrzeby fizycznej obecności uczestników.

IMO planuje w przyszłości organizować liczne wirtualne szkolenia i warsztaty, a platformę wykorzysta do ułatwienia dostarczania, administrowania, dokumentowania, automatyzacji i raportowania różnych działań szkoleniowych. 

Regionalne warsztaty zostały zorganizowane w ramach Memorandum of Understanding pomiędzy IMO i Transport Canada w sprawie współpracy technicznej. 

źródło: IMO

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała