safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Zjednoczeni w walce z korupcją

W Międzynarodowym Dniu Antykorupcji 2020 (9 grudnia) sekretarz generalny IMO Kitack Lim podkreślił poparcie Organizacji dla walki z korupcją we wszystkich jej formach.

W swoim oświadczeniu wydanym w tym dniu Lim przyznał, że sektor morski, który ma zasadnicze znaczenie dla odbudowy po COVID, jest obszarem zagrożonym korupcją i zauważył wysiłki Komitetu IMO, który obecnie pracuje nad opracowaniem wytycznych, wdrożeniem i przyjęciem środków i praktyk antykorupcyjnych oraz procedur antykorupcyjnych.

Sekretarz generalny IMO Lim powiedział:  

„Międzynarodowa Organizacja Morska wspiera rodzinę Narodów Zjednoczonych w walce z korupcją we wszystkich jej formach.  

Sektor morski jest często narażony na ryzyko korupcji. Żegluga jest częścią ważnego międzynarodowego łańcucha transportowego i logistycznego, dostarczającego 11 miliardów ton towarów rocznie – w tym bardzo potrzebne leki i sprzęt ochronny podczas pandemii. Jednak badania wykazały, że marynarze mogą podlegać korupcyjnym żądaniom, takim jak niezgodne z prawem wnioski o wypłatę zezwoleń statkom na wejście i wyjście z portu lub nieproporcjonalne kary nakładane za drobne błędy. Może to prowadzić do zakłóceń w normalnej działalności, opóźnień statków i stwarzania zagrożenia dla nawigacji i bezpieczeństwa marynarzy. Mechanizm anonimowego raportowania Morskiej Sieci Antykorupcyjnej (MACN) zgromadził blisko 40 000 zgłoszeń żądań korupcyjnych na całym świecie. To z pewnością powód do niepokoju.  

Praktyki korupcyjne mają wpływ na legalną żeglugę i operacje portowe i mogą prowadzić do szkodliwych skutków dla handlu i inwestycji. Komitet ds. Ułatwień IMO zajmuje się interfejsem statek / port i obecnie pracuje nad opracowaniem wytycznych w celu wdrożenia i przyjęcia praktyk i procedur przeciwdziałania przekupstwu i korupcji, aby pomóc wszystkim zainteresowanym stronom.  

Walka z korupcją to wyzwanie dla nas wszystkich. Nie możemy pozwolić, aby kryzys COVID-19 był wymówką dla braku czujności. Sektor morski będzie podstawą naprawy po wystąpieniu COVID, odbudowy, która musi być sprzyjająca włączeniu społecznemu i trwała, z zachowaniem integralności i odpowiedzialności. W Międzynarodowym Dniu Antykorupcji stoimy #UnitedAgainstCorruption . ”  

Źródło: oświadczenie IMO

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała