safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

ZINTEGROWANY KURS BEZPIECZEŃSTWA STCW- odnowienie w Szczecinie

Zapraszamy na ZINTEGROWANY KURS BEZPIECZEŃSTWA STCW- odnowienie IMO 1.19 i IMO 1.20 w dniach 24 i 25.05.2021 roku.Ośrodekoleniowy Maritime Safety & Security zaprasza marynarzy na szkolenie morskie STCW

Żądnych wiedzy i pełnych świadomości zagrożeń bezpieczeństwa żeglarzy zapraszamy w maju na kompleksowe „Przeszkolenie z zakresu bezpieczeństwa na jachtach” prowadzone przez Maritime Safety & Security Training Center – powstały w 2007 roku morski środek szkoleniowy z uznaniem Lloyd Register. bowiązkowe szkolenie dla członków załóg komercyjnych i dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się jak postępować w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa na jachtach. Szkolenie obejmuje: Indywidualne Techniki Ratunkowe- Sea survival, Pierwszą Pomoc Medyczną oraz Szkolenie Przeciwpożarowe.
Uczestnicy szkolenia uzyskują obszerną wiedzę dotyczącą zagrożeń bezpieczeństwa (safety) w żegludze jachtowej. Zapoznają i uczą się obsługiwać zbiorowe i indywidualne środki ratunkowe, poznają metody ich wodowania i długotrwałego przebywania na morzu, uczą się technik ratowania rozbitków z morza, współpracy i zasad ewakuacji przez śmigłowiec, organizacji holowania jednostki w sytuacjach awaryjnych i na wzburzonym morzu, postępowania w przypadku hipotermii, utraty przytomności, sposobów prowadzenia reanimacji, postępowania w przypadku krwawienia, zwęglenia, oparzeń i porażeń prądem, przygotowania poszkodowanego w wyniku wypadku w czasie rejsu do transportu. Dla uczestników szkolenia, którzy pływają po świecie uczymy jak udzielić pomocy poszkodowanemu członkowi załogi ranionemu nożem lub postrzelonemu. Incydent w czasie którego stracił życie legendarny Peter Blake na swoim jachcie w Macapa w Brazyli w wyniku ran postrzałowych jest potencjalnie możliwą sytuacją dla wszystkich żeglujacych w rejonach zagrożonych napadami zbrojnymi i piractwem. Uczą się gaszenia pożarów z użyciem środków gaśniczych dostępnych na jachcie. Poznają zasady i sposoby postępowania w przypadku przebicia kadłuba. Natomiast w czasie ćwiczeń praktycznych uczą się udzielania pomocy w najczęstszych i najbardziej prawdopodobnych urazach z jakimi mamy do czynienia na jachtach, szycia ran. Każdy z uczestników po szkoleniu teoretycznym musi wykazać się praktyczną umiejętnością ugaszenia pożaru z wykorzystaniem dostępnego na jachcie sprzętu ppoż. oraz poruszania się w zadymionym wnętrzu jachtu.
W ramach ćwiczeń z sea survivalu uczestnicy wodują i otwierają tratwę ratunkowa, uczą się jak odwrócić wywrócona tratwę gdy otworzy się do góry nogami. Uczą się „floatingu” i zachowania po wypadnięciu za burtę by zwiększyć szansę przeżycia.

ZINTEGROWANY KURS BEZPIECZEŃSTWA STCW- odnowienie IMO 1.19 i IMO 1.20 składające się z:

• przeszkolenia uaktualniającego w zakresie szkoleń ratunkowych (ITR)

• przeszkolenia przeciwpożarowego w zakres ochrony przeciwpożarowej – stopień podstawowy

Cena 600 zł (nie zawiera opłaty dla Urzędu Morskiego w wysokości 20 zł za wydanie certyfikatu).

Jeśli nie znalazłeś terminu który Ci pasuje do uzgodnienia z nami postaramy się zorganizować szkolenie w dogodnym dla Ciebie terminie. Kontakt: + 91 433 63 60, 602671167, email: office@maritime-security.eu

Ośrodek Szkoleniowy Maritime Safety & Security prowadzi kursy morskie oraz szkolenia od 2007 roku. Nasze wszystkie szkolenia zawodowe oraz kursy morskie potocznie często zwane „stcw kurs” i „kurs stcw” honorowane są przez urząd morski, który wystawia certyfikatowy certyfikat ukończenia kursu.

Sebastian Kalitowski/ Maritime Safety & Security

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała