safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Zimowe szkolenie poligonowe Brzegowej Grupy Ratowniczej

Przez prawie dwa tygodnie w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym w Mrągowie szkolili się nurkowe Brzegowej Grupy Ratowniczej z Dywizjonu Okrętów Wsparcia. Szkolenie nurków ukierunkowane było na prowadzenie prac podwodnych w warunkach trudnych.

W ramach szkolenia które rozpoczęło się 24 stycznia br., zrealizowano ćwiczenia przygotowania stanowisk nurkowych na akwenach śródlądowych oraz działania w sytuacjach awaryjnych z elementami ratownictwa nurkowego. Istotnym elementem szkolenia była także realizacja zadań z poszukiwania i wydobywania zatopionych przedmiotów.

Równolegle z nurkami w ramach szkolenia zgrywającego prowadzono szkolenie operatorów pojazdów podwodnych typu ROV (Remotely Operated Vehicle), operatorów sonarów dookrężnych oraz szkolenie operatorów statków powietrznych UAV (Unmanned Aerial Vehicle).

Uzupełnienie szkolenia nurkowego stanowiło szkolenie fizyczne warunkujące prawidłowe utrzymanie kondycji nurkowej w oparciu o bazę szkoleniową Ośrodka. Zimowe szkolenie poligonowe Brzegowej Grupy Ratowniczej zakończyło się 4 lutego br.

Brzegowa Grupa Ratownicza wchodzi w skład Dywizjonu Okrętów Wsparcia. Jest mobilnym pododdziałem przeznaczonym do realizacji prac podwodnych i zadań nurkowych, działań poszukiwawczo-ratowniczych, oraz zabezpieczenia sił taktycznych Marynarki Wojennej podczas realizacji zadań na styku brzeg-morze. Pododdział przeznaczony także jest do realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego.

źródło: 3. FO/Archiwum BGR

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała