safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Załoga ochotniczej łodzi ratunkowej ratuje tonący statek rybacki na Morzu Północnym

We wtorek, ochotnicza załoga łodzi ratunkowej RNLI, uratowała statek rybacki, który znajdował się zaledwie kilka minut od zatonięcia na Morzu Północnym, około siedmiu mil morskich od wybrzeża Hartlepool w Anglii.

Zarejestrowany w Aberdeen trawler z trzema osobami na pokładzie wysłał wezwanie pomocy do stacji Straży Przybrzeżnej Humber, gdy zaczął nabierać wody i doznał awarii mechanicznej. Wolontariusze RNLI otrzymali telefon we wtorek o godzinie 15.15, aw ciągu 15 minut obie łodzie ratunkowe na stacji wystartowały. Byli obok tonącego statku o godzinie 1550.

Gdy warunki uległy pogorszeniu, pompę ratowniczą i dwóch członków załogi przeniesiono na statek po wypadku, aby rozpocząć pompowanie wody. Następnie łódź rybacka została holowana na nabrzeże Hartlepool Fish Quay, gdzie dotarła o godzinie 1745. Akcja ratunkowa trwała do momentu umieszczenia na pokładzie drugiej pompy, umożliwiając załodze RNLI i łodziom ratunkowym powrót do stacji łodzi ratunkowej Ferry Road o 1830, gdzie obie łodzie zostały zatankowane i ponownie przygotowane do służby.

Źródło: RNLI

„Myślę, że bez naszej pomocy statek miałby poważne kłopoty. Świetna praca zespołowa ochotników z załogi w trudnych warunkach z pewnością pomogła uratować łódź rybacką” – powiedział sternik Hartlepool RNLI Robbie Maiden.

„Kuchnia łodzi rybackiej została zalana, a unoszące się w niej zanieczyszczenia sprawiły, że wypompowanie wody było niezwykle trudne, ale wraz z członkiem załogi Markiem Crangle’em udało nam się obniżyć poziom wody” – powiedział Jake Oates, jeden z członków załogi RNLI, wszedł na pokład łodzi rybackiej, aby pomóc.

Źródło: maritime executive

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała