safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Zaangażowanie sektora morskiego w przeciwdziałanie zmianom klimatu

„Społeczność IMO jest bardzo zaangażowana w walkę ze zmianami klimatycznymi”, powiedział sekretarz generalny IMO Kitack Lim w wywiadzie dla Making Waves: The Future of Shipping, wideo w stylu wiadomości, które zostało uruchomione w siedzibie IMO (13 września) w ramach London International Shipping Week .

Program prezentuje wspólne wysiłki podejmowane już w całym przemyśle morskim na rzecz dekarbonizacji. Segment IMO przedstawia najnowsze obowiązkowe środki efektywności energetycznej dla statków, w tym system oceny wskaźnika emisji dwutlenku węgla na statku. Film wyjaśnia, w jaki sposób IMO wspiera wysiłki zmierzające do spojrzenia na paliwa alternatywne i zastosowanie nowych technologii, podkreślając globalne projekty, których celem jest zapewnienie, że nikt nie zostanie pominięty w transformacji żeglugi. 

Przyszłość żeglugi wysyła jasny sygnał o potrzebie podjęcia działań w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatycznym w celu zmniejszenia wpływu międzynarodowego przemysłu żeglugowego na środowisko. Program powstał we współpracy z brytyjską Izbą Żeglugi, Brytyjskim Stowarzyszeniem Portów oraz Content With Purpose.

Obejrzyj wywiad z sekretarzem generalnym IMO Kitackiem Limem tutaj:  https://www.youtube.com/watch?v=CreVXPycBpc
Obejrzyj segment IMO, Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych na żegludze – rola IMO, tutaj:  https://www.youtube. com/watch?v=hOexcriuPxI
Pełny program Przyszłość żeglugi można obejrzeć tutaj:  https://www.youtube.com/watch?v=DATlzcPNmc8

źródło: IMO

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała