safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała kolejne w tym roku zadanie transportu organów przeznaczonych do przeszczepu w ramach Akcji Serce. Lot zrealizowano po trasie Gdynia – Goleniów – Gdynia.

W środę wieczorem (8.06) Dyżurna Służba Operacyjna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej otrzymała zadanie przygotowania transportu medycznego, w ramach „Akcji Serce”. Zgodnie z przyjętymi procedurami, wytypowano załogę i samolot transportowo-desantowy M28B Bryza z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach. W czwartek o godzinie 15.06 samolot M28B wystartował z lotniska macierzystego Oksywie i po godzinnym locie wylądował na lotnisku w podszczecińskim Goleniowie. Na pokładzie samolotu znajdował się personel medyczny z Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku wraz z przeznaczonym do przeszczepu organem. Po lądowaniu lekarze udali się natychmiast do szpitala w Szczecinie, gdzie już oczekiwał pacjent. O godzinie 16.18 Bryza wystartowała w drogę powrotną, lądując w Gdyni o godzinie 17.17.


Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej uczestniczy w „Akcji Serce” od 2007 roku. W akcjach transportu zespołów medycznych z organami do przeszczepu, w ramach zorganizowanego systemu „Akcji Serce”, uczestniczą załogi samolotów transportowo-desantowych M28B Bryza z 43. Oksywskiej Bazy Lotnictwa Morskiego.

źródło: BLMW / foto : kmdr ppor. Marcin Braszak

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz