safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Wybuch kontenerowca wstrząsnął portem Jebel Ali w Dubaju

Gwałtowna eksplozja, która wydarzyła się na kontenerowcu, wstrząsnęła portem Jebel Ali w Dubaju, powodując dużą chmurę ognia, podało Dubai Media Office.

Wybuch nastąpił około 23:55 (czasu lokalnego) 7 lipca i można go było zobaczyć, poczuć i usłyszeć w całym mieście w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Według wstępnych doniesień, pożar został w pełni opanowany około 40 minut po incydencie i rozpoczęciu procesu chłodzenia.

Komendant naczelny policji w Dubaju, generał porucznik Abdullah Khalifa Al Marri, powiedział: „Pożar w porcie Jebel Ali wybuchł na pokładzie małego kontenerowca. Nie zgłoszono żadnych ofiar”.

Urzędnik powiedział lokalnej stacji telewizyjnej, że załodze udało się ewakuować na czas, zanim pożar spowodował wybuch jednego z kontenerów. 

„Statek przewoził 130 kontenerów” – powiedział Gulf News generał porucznik Abdullah Al Marri, naczelny dowódca policji w Dubaju . 

„Trzy pojemniki zawierały materiały łatwopalne. W środku nie ma materiałów wybuchowych ani materiałów radioaktywnych”.

Władze portowe nie zidentyfikowały jeszcze danego statku; jednak kilka niepotwierdzonych doniesień sugeruje, że może to być zarejestrowany na Komorach kontenerowiec Ocean Trader.

Według Marine Traffic , kontenerowiec Ocean Trader o pojemności 210 TEU znajduje się obecnie w porcie Jebel Ali po 26 dniach rejsu, który rozpoczął się w porcie w Sharjah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

foto: Marine Trafic

Ponadto władze portu Jebel Ali dodały, że podejmują wszelkie niezbędne środki, aby zapewnić, że normalny ruch statków w porcie będzie kontynuowany bez żadnych zakłóceń.

źródło: Offshore Energy/Fatima Bahtić

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała