safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Wärtsilä współpracuje z Microsoft w celu wzmocnienia platformy Edge i uprzemysłowienia morskiego IoT

Wärtsilä Voyage nawiązała strategiczne partnerstwo z Microsoft. Wärtsilä Voyage jest liderem na rynku morskich rozwiązań pokładowych typu end-to-end z dziesięcioleciami doświadczenia i wiedzy specjalistycznej w zakresie zaawansowanych ofert morskiego Internetu rzeczy (IoT). Teraz, dzięki integracji z Microsoft Azure IoT Edge, firma planuje przyspieszyć swoje wysiłki na rzecz uprzemysłowienia IoT w celu wysyłki za pośrednictwem wysoce skalowalnej platformy bezpieczeństwa cybernetycznego. Platforma Wärtsilä pomoże firmie i jej partnerom szybciej i łatwiej wprowadzać na rynek rozwiązania cyfrowe.

 • Wärtsilä Voyage, we współpracy z Microsoft, ma na celu wzmocnienie synergii w ramach kompleksowego portfolio usług cyfrowych i umieszczenie wszystkich obecnych i przyszłych produktów na wspólnej platformie, umożliwiając szybsze wdrażanie i łatwiejszą konserwację wszystkich technologii i oprogramowania Wärtsilä Voyage.
 • Wärtsilä zwiększa swoje inwestycje w możliwości zdalnej obsługi, standardy współdzielenia danych, jednocześnie wykorzystując długoterminowe inwestycje firmy Microsoft w cyberbezpieczeństwo, które wspierają jej zaangażowanie w monitorowanie, aktualizacje zabezpieczeń i usługi zarządzania zasobami.
 • Opierając się na dotychczasowym doświadczeniu IoT, platforma pomoże również Wärtsilä Voyage w dalszym rozwoju oferty autonomicznej.
 • Ta współpraca sygnalizuje silne skupienie i zaangażowanie Wärtsilä Voyage na rzecz wdrożenia usprawnionej technologii Intelligent Edge, która jest istotnym czynnikiem umożliwiającym spełnienie celów przemysłu w zakresie dekarbonizacji, a także zastosowanie technologii autonomicznej na dużą skalę.

  „Świat morski wkracza w erę cyfrową, w której uwspólnienie naszych inwestycji we wspólne platformy i standardy jest warunkiem wstępnym udanych innowacji dla bardziej zrównoważonego i wydajnego przemysłu morskiego” – powiedział Sean Fernback, prezes Wärtsilä Voyage i wiceprezes wykonawczy Wärtsilä. „Wspólna platforma Wärtsilä będzie działać jako czynnik umożliwiający wdrożenie przyszłej technologii na rzecz autonomii i redukcji emisji. Chcemy skoncentrować nasze wysiłki na tych dziedzinach, w których obowiązują powszechnie wspólne standardy, które zapewniają statkom łatwiejszy dostęp do innowacyjnych rozwiązań” – dodał Fernback.

  Wärtsilä Voyage skoncentruje się również na strategicznych tematach obejmujących możliwości zdalnej obsługi przemysłowej, najnowocześniejsze cyberbezpieczeństwo z aktywnym monitorowaniem, środowiskiem wykonawczym i powszechnie współdzielonymi standardami danych, aby ułatwić współpracę między zainteresowanymi stronami na morzu.

  „W ten sam sposób, w jaki smartfony i niektórzy producenci samochodów mogą zdalnie aktualizować, wdrażać nowe funkcje i ulepszać swoje systemy, nowa generacja statków cyfrowych musi stale się dostosowywać, aktualizować, aby nadążyć za ewoluującymi ekosystemami, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo cybernetyczne , powiedział Pierre Guillemin, wiceprezes Technologia, Wärtsilä Voyage.

  Platforma Wärtsilä, dzięki zabezpieczonym projektowo możliwościom zdalnej obsługi, umożliwi natychmiastowy dostęp do najnowszych rozwiązań na pokładzie. Uruchamianie, diagnostyka, aktualizacje i modernizacje zasobów będą wykonywane zdalnie, co usprawnia konserwację, przyspiesza wdrażanie i wydłuża czas pracy statku.

  Wärtsilä Voyage zintegruje również kilka rozwiązań Microsoft Security i IoT, aby wzmocnić platformę o usługi monitorowania, aktualizacji zabezpieczeń i zarządzania zasobami.

  „Wärtsilä Voyage wprowadza innowacje dzięki rozwiązaniom, które zmniejszają emisje dwutlenku węgla i usprawniają autonomiczną żeglugę. Jego wizja bezpiecznego i połączonego statku zostanie zakotwiczona przez rozwiązania Microsoft IoT Edge i Security. Z niecierpliwością czekamy na pomoc w realizacji tego znaczącego kroku w transformacji branży” — powiedział Ralph Haupter, prezes Microsoft EMEA.

  Dzięki temu Wärtsilä Voyage przyspieszy swoje wysiłki na rzecz zbudowania otwartego środowiska programistycznego ze standardowymi formatami danych i interfejsami API, które zmniejszają fragmentację, integrują systemy w celu zmniejszenia złożoności cyklu życia usług cyfrowych i mają wielowarstwowe cyberbezpieczeństwo wbudowane w każdy inteligentny statek i ekosystem morski rozwiązanie.

  „Istnieje potrzeba wzmocnienia i skalowania tego, co już zostało opracowane w określonych segmentach przemysłu, na przykład w branży rejsów wycieczkowych, w której systemy czujników są już szeroko zintegrowane. Nasze 15-letnie doświadczenie w tym segmencie stawia nas w idealnej pozycji do kierowania tymi działaniami” – powiedział Guillemin.

  Opierając się na dotychczasowym doświadczeniu Wärtsilä Voyage w zakresie IoT, współpraca pomoże odblokować autonomiczne możliwości.

  „Systemy cyfrowe niezbędne dla autonomii statków, takie jak rozszerzenie istniejących technologii czujników, wymagają zmiany paradygmatu w zakresie mocy przetwarzania i integracji, aby umożliwić następną generację systemów autonomicznych statków” – wyjaśnił Guillemin. „Długie doświadczenie Wärtsilä Voyage w uczeniu maszynowym, zdobyte na przykład podczas opracowywania systemów optymalizacji statków i flagowych projektów autonomicznych, takich jak Intellitug,pomaga nam w skalowaniu możliwości integracji w całym przemyśle morskim”.

  źródło: Wärtsilä

  Share on facebook
  Facebook
  Share on twitter
  Twitter
  Share on linkedin
  LinkedIn

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  POZOSTAŁE ARTYKUŁY