safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Uwolniono czterech porwanych członków załogi z Agisilaos

foto: MarineTraffic

Czterej członkowie załogi, którzy zostali porwani z tankowca Agisilaos w listopadzie ubiegłego roku, zostali zwolnieni, poinformował Diamond S Shipping w komunikacie prasowym.

„Wszyscy czterej członkowie załogi są bezpieczni i dzisiaj (7 stycznia) przejdą dalsze badania lekarskie. Diamond S pragnie podziękować wszystkim zaangażowanym w zabezpieczenie ich wydania. Ze względu na delikatny charakter incydentu Diamond S nie będzie udzielać dalszych informacji w tej sprawie ” – dodała firma.

Tankowiec stał się ofiarą ataku piratów w Zatoce Gwinejskiej 29 listopada, gdy statek płynął po wodach Ghany, 5 mil morskich od zachodniego krańca Zatoki Gwinejskiej HRA i 22 mil morskich na zachód od Togo TTW. Statek zbliżał się do portu Lome w Togo.

Diamond S Shipping poinformował wówczas, że na pokładzie statku znajdowało się 22 marynarzy. Nie zgłoszono żadnych obrażeń członków załogi.

Atak nastąpił po serii udanych porwań w Zatoce Gwinejskiej w ostatnich miesiącach 2020 roku, a ponad 120 członków załogi potwierdziło, że zostali porwani w ponad 25 incydentach porwań w regionie.

źródło: Offshore Energy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała