safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

USA nakładają sankcje na największą rosyjską firmę transportową

Rosyjskie państwowe przedsiębiorstwo żeglugowe Sovcomflot (Grupa SCF) zostało dotknięte najnowszymi sankcjami nałożonymi przez Stany Zjednoczone w odpowiedzi na „wojnę z wyboru” Putina przeciwko Ukrainie.

foto: Sovcomflot

24 lutego USA podjęły działania w odpowiedzi na dalszą inwazję Rosji na Ukrainę, nakładając koszty gospodarcze, które mają mieć natychmiastowy i długoterminowy wpływ na rosyjską gospodarkę, system finansowy i dostęp do nowych technologii.

Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA (OFAC), we współpracy z sojusznikami i partnerami, nałożyło ekspansywne środki gospodarcze, których celem jest podstawowa infrastruktura rosyjskiego systemu finansowego – w tym wszystkie największe instytucje finansowe w kraju i zdolność państwa podmiotami własnymi i prywatnymi w celu pozyskania kapitału.

Aby ograniczyć zdolność Rosji do sfinansowania inwazji na Ukrainę, OFAC rozszerzył związane z Rosją ograniczenia dotyczące zadłużenia i kapitału na trzynaście najważniejszych dużych rosyjskich przedsiębiorstw i podmiotów.

Obejmuje to ograniczenia dotyczące wszelkich transakcji, zapewniania finansowania i innych transakcji dotyczących nowego długu o terminie zapadalności powyżej 14 dni oraz nowego kapitału wyemitowanego przez trzynaście rosyjskich przedsiębiorstw państwowych i podmiotów, w tym Sovcomflot , producenta i rafinerię ropy naftowej Gazprom Neft , gaz ziemny firma Gazprom i inne.

Podmioty te, w tym firmy krytyczne dla rosyjskiej gospodarki, których aktywa szacowane są na prawie 1,4 bln dolarów, nie będą w stanie pozyskać pieniędzy za pośrednictwem rynku amerykańskiego – kluczowego źródła generowania kapitału i dochodów.

Czas pokaże, w jakim stopniu nowe sankcje dotkną Sovcomflot, który jest największym rosyjskim przewoźnikiem morskim i towarowym oraz jednym z największych na świecie przewoźników energetycznych.

Dysponujący flotą 133 statków o łącznej nośności 11 619 330 ton w średnim wieku 12,4 lat, skupiających się na transporcie ropy naftowej, produktów ropopochodnych i skroplonego gazu, a także obsłudze wydobycia ropy i gazu na morzu.

źródło: Offshore Energy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała