safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Trzech członków załogi uratowanych z barki po zatonięciu holownika u wybrzeży Rhode Island

W środę rano amerykańska straż przybrzeżna uratowała trzech członków załogi z małej barki po tym, jak ich holownik zatonął w Point Judith w stanie Rhode Island.

Około godziny 08.15 strażnicy w południowo-wschodniej części Nowej Anglii straży przybrzeżnej otrzymali sygnał VHF z holownika Warhawk. Załoga zgłosiła, że ​​ich statek nabierał wody i holowała barkę.

fot. USCG

Załoga łodzi ratunkowej na posterunku straży przybrzeżnej Point Judith zwodowana do pomocy. Załoga śmigłowca Cape Cod ze stacji lotniczej straży przybrzeżnej oraz załoga kutra ze straży przybrzeżnej Coho również wystartowali, aby pomóc.

Gdy łódź odpowiedź przybył na scenie, holownik został całkowicie zanurzony, a wszystkie trzy Warhawk członków załogi były na barce. Załoga łodzi uratowała ich i przetransportowała z powrotem na stację. Nie zgłoszono żadnych obrażeń.

Obserwatorzy wydali pilną wiadomość morską skierowaną do marynarzy na temat potencjalnego zagrożenia dla nawigacji. Straż przybrzeżna współpracuje z Warhawka, właścicielem aby uratować holownik i barkę.

Źródło: maritime executive

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała