safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Transport medyczny – „Akcja Serce”

W poniedziałek (1.11) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego przeprowadziła piątą w tym roku operację transportu medycznego w ramach „Akcji Serce”. Lot zrealizowano po trasie Gdynia – Katowice – Gdynia.

W niedzielę wieczorem Dyżurna Służba Operacyjna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej otrzymała zadanie przygotowania transportu medycznego. Zgodnie z przyjętymi procedurami, wytypowano załogę i samolot transportowo-desantowy M28B Bryza z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach. W poniedziałek o godzinie 13.58 samolot M28B, z załogą dowodzoną przez kpt. pil. Kamila Bajszczaka, personelem medycznym i przeznaczonym do przeszczepu organem na pokładzie wystartował z lotniska macierzystego Oksywie i o godzinie 15.37 wylądował na lotnisku w Katowicach. Tam medycy udali się do jednego ze szpitali, gdzie na przeszczep już oczekiwał pacjent. O godzinie 22.34 Bryza, z medykami na pokładzie wystartowała z Katowic, lądując po półtoragodzinnym locie na na macierzystym lotnisku Oksywie i kończąc akcję.

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej uczestniczy w „Akcji Serce” od 2007 roku. W akcjach transportu zespołów medycznych z organami do przeszczepu, w ramach zorganizowanego systemu „Akcji Serce”, uczestniczą załogi samolotów transportowo-desantowych M28B Bryza z 43. Oksywskiej Bazy Lotnictwa Morskiego.

źródło: BLMW

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POZOSTAŁE ARTYKUŁY