safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

TECO 2030 i Greenstat łączą siły, aby opracować łańcuch wartości wodoru

Norweska firma zajmująca się czystymi technologiami TECO 2030 podpisała list intencyjny z firmą energetyczną Greenstat o współpracy przy odpowiednich projektach w celu opracowania pełnego łańcucha wartości wodoru.

Zgodnie z informacją, duet będzie odkrywał, oceniał i uczestniczył w odpowiednich projektach. W przypadku projektów, w których zdecydują się współpracować, Greenstat dostarczy zielony wodór, który będzie wykorzystywany jako paliwo do ogniw paliwowych opracowanych przez TECO 2030.

„Podpisując list intencyjny z Greenstatem, osiągnęliśmy kamień milowy w kierunku budowy kompletnych projektów infrastruktury wodorowej” – powiedział Tore Enger , dyrektor generalny TECO 2030 ASA.

„Wspólnie z Greenstat pracujemy nad naszym wspólnym celem, jakim jest stworzenie przyszłości o zerowej emisji, i będziemy dążyć do wzajemnego promowania swoich usług na rzecz społeczności wodorowej”.

„Głęboko wierzymy we współpracę w całym łańcuchu wartości, aby przyspieszyć wprowadzanie wodoru jako nośnika energii w różnych sektorach” – skomentował Vegard Frihammer , GEO/CEO Greenstat ASA.

Wodorowe ogniwa paliwowe to silniki jutra, które przekształcają wodór w energię elektryczną, emitując jedynie parę wodną i ciepłe powietrze.

Zielony wodór to wodór wytwarzany z energii odnawialnej, takiej jak energia elektryczna z turbin wiatrowych i paneli słonecznych. Gdy statki lub inne duże zastosowania zastępują tradycyjne silniki spalinowe zasilane paliwami kopalnymi ogniwami paliwowymi zasilanymi ekologicznym wodorem, mogą stać się całkowicie wolne od emisji.

Na początku lipca 2021 firma TECO 2030 przeniosła się do swojej nowej, gigafabryki ogniw paliwowych w Narwiku w północnej Norwegii. Planowana połączona fabryka ogniw paliwowych i centrum innowacji ma stać się pierwszą w Norwegii na dużą skalę produkcją ogniw paliwowych na bazie wodoru.

źródło: TECO 2030

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POZOSTAŁE ARTYKUŁY