safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa dla żeglarzy „STCW dla żeglarzy”

Zapraszamy na szkolenie „Przeszkolenie z zakresu bezpieczeństwa na jachtach” Kompleksowe szkolenie dla żeglarzy z zakresu bezpieczeństwa „safety” .

„Przeszkolenie w zakresie bezpieczeństwa na jachtach komercyjnych”, obejmuje: Indywidualne Techniki Ratunkowe- Sea survival, Pierwszą Pomoc Medyczną oraz Szkolenie Przeciwpożarowe.Uczestnicy szkolenia uzyskują obszerną wiedzę dotyczącą zagrożeń bezpieczeństwa (safety) w żegludze jachtowej. Uczą się sygnałów wzywania pomocy na morzu zgodnie z MPDM, zapoznają z organizacją SAR w kraju i na świecie, zapoznają i uczą się obsługiwać zbiorowe i indywidualne środki ratunkowe, poznają metody ich wodowania, zasady ewakuowania ze środków ratunkowych, wchodzenia do środków ratunkowych i zasad przebywania w nich, uczą się technik ratowania rozbitków z powierzchni morza, współpracy i zasad ewakuacji przez śmigłowiec, podstaw anatomii i fizjologii człowieka istotnych w udzielaniu pierwszej pomocy medycznej i ratowaniu życia, postępowania w przypadku hipotermii, utraty przytomności, sposobów prowadzenia reanimacji, postępowania w przypadku krwawienia, zwęglenia, oparzeń i porażeń prądem, uczą się gaszenia pożarów z użyciem podręcznych środków gaśniczych. Uczestnicy szkolenia otrzymują po ukończeniu szkolenia i zdaniu testów międzynarodowy certyfikat wydany przez Urząd Morski ważny 5 lat. Po uzyskaniu świadectwa przeszkolenia istnieje szansa wyrobienia w Urzędzie Morskim zawodowej Książeczki Żeglarskiej Seaman’s Book.

Plan szkolenia:13-16.04. 2021 roku – teoria online w godz. 16 00- 20 00 17.04. 2021 roku- badanie u lekarza i uzyskanie certyfikatu zdrowia ENG 1- dla osób obiegających się o Książeczkę Żeglarską 17.04. 2021 roku- praktyka w godz. 09 30 – 18 00 – I pomoc medyczna, praktyczne ćwiczenia ppoż, sea survival – poligon pożarowy i jezioro Dąbie w Szczecinie. Przeszkolenia w zakresie problematyki ochrony na statku (Security Awarness)- dla osób ubiegających się o Książeczkę Żeglarską Seamans’s Book. Koszt szkolenia „Przeszkolenie z zakresu bezpieczeństwa na jachtach komercyjnych” – 1150 zł.Koszt szkolenia „Przeszkolenia w zakresie problematyki ochrony na statku (Security Awarness)” – 250 zl – dla osób obiegających się o Książeczkę Żeglarską Międzynarodowy certyfikat zdrowia ENG 1- 150 zł- dla osób ubiegających się o Książeczkę Żeglarską.

Więcej informacji: office@maritime-security.eu, tel. 91 433 63 60, 602671167

autor: Sebastain Kalitowski/ Maritime Safety&security

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała