safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Straż przybrzeżna Stanów Zjednoczonych poszukuje czterech członków załogi z zatopionego statku rybackiego

Straż Wybrzeża Stanów Zjednoczonych rozpoczęła szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczo-ratowniczą zaginionej łodzi rybackiej, która prawdopodobnie zatonęła dziś rano na wodach na północny wschód od Provincetown w stanie Massachusetts. Zgłoszono zaginięcie czterech rybaków na statku handlowym.

Straż przybrzeżna w Bostonie donosi, że otrzymała powiadomienie około 1 w nocy z 82-metrowego statku rybackiego imieniem Emmy Rose. Otrzymali sygnał z radiolatarni statku z pozycją awaryjną dla statku, który miał dziś przypłynąć do Gloucester w stanie Massachusetts. Port macierzysty statku to Portland w stanie Maine.

Straż przybrzeżna natychmiast wystrzeliła helikopter MH-60 Jayhawk ze stacji lotniczej Coast Guard na Cape Cod w Massachusetts. W ciągu godziny helikopter został zgłoszony na miejscu zdarzenia i odkrył szczątki oraz pustą tratwę ratunkową.

Przybrzeżny Cutter Vigorous został również wysłany do ostatniego znanego miejsca statku rybackiego. Energiczne jest 210-metrowy Średni Endurance Cutter, port macierzysty w Virginia Beach w stanie Wirginia.

Do Coast Guard Cutter Key Largo poszukiwań dołączył również , 110-stopowa łódź patrolowa, która znajduje się w Gloucester w stanie Massachusetts wraz z 47-stopową motorową łodzią ratunkową Coast Guard z Provincetown.

Źródło: canva.com

W powietrzu straż przybrzeżna używa helikoptera MH-60 Jayhawk ze stacji lotniczej na Cape Cod wraz ze stałopłatem HC-144 Ocean Sentry.

Pogoda w okolicy ma wpływ na poszukiwania, a dziś przechodzi silny front burz. Straż przybrzeżna informuje, że pogoda na miejscu zdarzenia to wiatry o prędkości 30 węzłów i morzach o długości od 6 do 8 stóp.

Właściciel statku powiedział, że od ostatniej nocy nie był w stanie połączyć się ze statkiem przez telefon radiowy. Członkowie rodziny i przyjaciele z niecierpliwością czekają na dalsze informacje od Straży Przybrzeżnej.

Portland, gazeta Marine Press Herald donosi, że statek odpłynął w czwartek 19 listopada, a inne statki rybackie w okolicy widziały Emmy Rose wczoraj i wszystko wydawało się normalne. Uważano, że statek płynie do Gloucester, aby wyładować swój połów. Poinformowali, że czteroosobowa załoga to doświadczeni żeglarze.

Stowarzyszenie Rybaków na Wybrzeżu Maine powiedział gazecie, że był to trudny rok dla lokalnej społeczności rybackiej. Press Herald donosi, że inny statek rybacki zatonął w styczniu na południe od Portland, zabijając kapitana i jednego członka załogi.

Źródło: maritime executive

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała