safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Stałe Siły Morskie NATO przeprowadziły szkolenie na Malcie

Stała Grupa 2 NATO ds. Przeciwdziałania Minom (SNMCMG2) odwiedziła Maltę i przeprowadziła szkolenie z siłami maltańskimi w dniach 27 listopada – 1 grudnia 2020 r. Środki podjęte w celu zminimalizowania ryzyka COVID-19 oznaczały, że interakcje między portami musiały zostać znacznie ograniczone. Jednak starcia na morzu nie były utrudnione.

Okręt flagowy sił zbrojnych HS Aliakmon miał okazję trenować razem z maltańską eskadrą morską podczas ćwiczenia przelotowego 1 grudnia, podczas którego odbywały się ćwiczenia z zakresu żeglugi i ochrony na morzu. Ćwiczenia takie jak te dają NATO i partnerom wyjątkową okazję do przećwiczenia potencjalnych scenariuszy z życia wziętych, opierając się na interoperacyjności obu sił.

Szkolenia z naszymi partnerami były okazją do rozwijania naszej interoperacyjności i budowania wspólnych zdolności

„Jestem bardzo zadowolony, że odwiedziłem Maltę podczas drugiego semestru wdrożeń SNMCMG2. Szkolenie z naszymi partnerami, Siłami Zbrojnymi Malty, było okazją do rozwijania naszej interoperacyjności i budowania wspólnych zdolności ”- powiedział kapitan Dimitrios Katsouras, dowódca SNMCMG2. Malta, będąca częścią programu Partnerstwa dla Pokoju NATO, regularnie współpracuje z sojusznikami i innymi krajami partnerskimi w kwestiach, takich jak orientacja sytuacyjna na morzu i bezpieczeństwo granic w regionie śródziemnomorskim.

Fot. NATO

SNMG2 jest jedną z czterech stałych sił, które składają się na morski komponent Połączonych Sił Specjalnych Bardzo Wysokiej Gotowości (VJTF), które są częścią Sił Odpowiedzi NATO (NRF). Aby reagować na sytuacje awaryjne, do tych grup można dodać dodatkowe siły, z personelem dowodzenia NATO na pokładzie i okrętami tej grupy jako jądrem, zdolnym do zapewnienia szybkiego wsparcia operacji NATO.

Źródło: NATO

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała