safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Singapur ratyfikował Konwencję o Międzynarodowej Organizacji Pomocy Morskich dla Żeglugi

W dniu 9 marca 2021 r. Singapur ratyfikował Konwencję o Międzynarodowej Organizacji Pomocy Morskich dla Żeglugi. Jest to pierwsze państwo, które uczyniło to wkrótce po podpisaniu Konwencji 1 marca 2021 r.

fot. IALA

Założone w 1957 roku IALA jest wiodącym międzynarodowym stowarzyszeniem zajmującym się normami technicznymi w zakresie morskich pomocy nawigacyjnych (ATON), usług ruchu statków (VTS) i e-nawigacji. Składająca się z komitetów technicznych, które opracowują wspólne normy i praktyki w branży morskiej, IALA napędza harmonizację ATON na całym świecie w celu wspierania bezpiecznej, ekonomicznej i wydajnej żeglugi.

Jako organizacja międzyrządowa IALA będzie miała lepsze warunki do wypełniania kluczowej roli, jaką odgrywa w ułatwianiu nawigacji morskiej. Jako główny port przesiadkowy i państwo nadbrzeżne położone wzdłuż jednej z najbardziej ruchliwych dróg wodnych na świecie dla żeglugi międzynarodowej, Singapur uznaje znaczenie wysiłków IALA w celu ustanowienia wspólnych standardów technicznych dla VTS i e-nawigacji w promowaniu bezpiecznej i wydajnej żeglugi. Oprócz organizowania przez lata różnych warsztatów i kursów IALA, Singapur podpisał również protokół ustaleń z IALA w 2018 r., Który zobowiązał się przeznaczyć 1 milion S $ w ciągu pięciu lat na wsparcie Światowej Akademii IALA w budowaniu zdolności i rozwoju zasobów ludzkich dla przedstawicieli krajowych IALA. . Singapur pełni obecnie czteroletnią kadencję jako wybrany członek Rady IALA.

Francis Zachariae, Sekretarz Generalny IALA, powiedział: „Przez lata MPA odegrała kluczową rolę w ich aktywnym wsparciu dla IALA i hojnym sponsorowaniu Światowej Akademii. Ich bogate doświadczenie i ciągłe innowacje, zwłaszcza w dziedzinie usług ruchu statków i e-nawigacji, w dużym stopniu pomogły w pracach IALA. MPA odegrała również kluczową rolę w procesie zmiany statusu i jest obecnie pierwszym państwem, które ratyfikowało Konwencję, za co jestem bardzo wdzięczny ”.

Chee Hong Tat, Starszy Minister Stanu ds. Transportu i Spraw Zagranicznych, powiedział: „Singapur popiera podniesienie statusu IALA z organizacji pozarządowej do organizacji międzyrządowej. Zwiększy to międzynarodowy udział w działaniach IALA oraz wzmocni globalną współpracę i koordynację w zakresie harmonizacji morskiego ATON i powiązanych usług. Jako członek Rady IALA Singapur zdecydowanie wspiera IALA w zwiększaniu jej mandatu do poprawy bezpieczeństwa nawigacji i wydajności ruchu morskiego dla globalnej społeczności żeglugowej ”.

Źródło: IALA

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała