safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

SES, MARTAC łączą siły dla bezzałogowych platform do badań morskich

Subsea Europe Services (SES) i Maritime Tactical Systems (MARTAC) podpisały szeroko zakrojoną umowę o partnerstwie w celu współpracy przy dostawie bezzałogowych i autonomicznych platform do badań morskich.

Współpraca łączy technologię i autonomiczne platformy badawcze, aby zapewnić nowe, bardziej wydajne przepływy pracy w zakresie pozyskiwania danych morskich, powiedział SES.

Partnerstwo łączy portfolio bezzałogowych statków nawodnych (USV) MARTAC do zastosowań obronnych, komercyjnych i naukowych z czujnikami hydroakustycznymi, platformami i ekspertyzami SES, dostępnymi za pośrednictwem europejskiej puli wynajmu.

Partnerzy mają na celu uczynienie USV MARTAC bardziej dostępnymi dla zastosowań obronnych i pomiarów morskich w Europie, przy czym SES zapewni wartość dodaną dzięki głębokiej integracji między statkami i własnymi zintegrowanymi technologiami.

Początkowo skupiono się na nowym, w pełni elektrycznym MANTAS T12 firmy MARTAC, 3,6-metrowym statku klasy X, wyposażonym w zintegrowany system pomiarów hydroakustycznych SES (iHSS).

SES udostępni pierwszy MANTAS T12 iHSS dla europejskiej branży badawczej na początku 2022 roku.

„Współpraca z firmą MARTAC jest ważną częścią naszych wysiłków zmierzających do obniżenia kosztów wysokiej jakości danych morskich poprzez ułatwienie dostępu i obsługi czujników, platform i rozwiązań, które gromadzą je na morzu”, powiedział Sören Themann , dyrektor generalny Usługi podmorskie w Europie.

„Platformy USV MARTAC są wysoko cenione w kręgach obronnych ze względu na niesamowitą odporność, szybkość i elastyczność, więc poza współpracą z europejskimi marynarkami wojennymi, nie możemy się doczekać, aby przybliżyć USV i nasze zintegrowane rozwiązania użytkownikom komercyjnym i naukowym w Europie”.

źródło: MARTAC

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała