safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Royal Navy dołącza do międzynarodowych wysiłków na rzecz zwalczania piractwa w Afryce Zachodniej

Okręt klasy River, HMS Trent, dołączył do międzynarodowej walki z piractwem na wodach Afryki Zachodniej, aby pomóc chronić brytyjski handel o wartości ponad 6 miliardów funtów, który przechodzi przez ten region, ogłosiła Royal Navy.

HMS Trent znajduje się w Zatoce Gwinejskiej – jednym ze światowych punktów pirackich – podczas gdy Wielka Brytania stara się poprawić bezpieczeństwo i pomóc w zapobieganiu powszechnemu piractwu, które spowodowało cierpienie międzynarodowej żeglugi, zagrożenie życia marynarzy i szkody wyrządzone gospodarkom pobliskich narodów .

Okręt patrolowy odwiedził Nigerię, Ghanę i Senegal, aby zacieśnić więzi i szkolić lokalne siły, wyposażając je w walkę z nielegalną działalnością, a także rozmawiał z lokalnymi rybakami, aby zrozumieć wzorce życia podczas operacji bezpieczeństwa w Delcie Nigru.

HMS Trent posiada wyspecjalizowany zespół Royal Marines z 42 Commando, którzy są ekspertami w operacjach abordażowych, znanych oficjalnie jako Maritime Interdiction Operations. Komandosi dzielą się wiedzą i doświadczeniem w zakresie umiejętności niezbędnych do wejścia na pokład, przeszukania i – w razie potrzeby – zajęcia podejrzanych statków.

Misja Trenta obejmowała również prowadzone przez Francuzów wielonarodowe ćwiczenia, znane jako Grand African Nemo, podczas których okręt ściśle współpracował z flotami Togo, Nigerii i Beninu, a także operował z włoską fregatą Marceglia w ramach wysiłków międzynarodowych.

Rozmieszczenie okrętu jest wyraźnym sygnałem zaangażowania Wielkiej Brytanii w regionie.

Royal Navy dołącza do międzynarodowych wysiłków na rzecz zwalczania piractwa w Afryce Zachodniej

Dowódca HMS Trent, komandor Tom Knott, powiedział: „Jestem niezwykle dumny, że HMS Trent stoi na czele powrotu Royal Navy do Afryki Zachodniej i Zatoki Gwinejskiej. Moi marynarze i Royal Marines są wysoko wyszkoleni w prowadzeniu operacji przechwytów morskich i współpracują z regionalnymi partnerami, aby przywrócić nasze zrozumienie tej złożonej i rozległej przestrzeni wodnej.


„To będzie trwałe zobowiązanie wobec Afryki Zachodniej. Do tej pory cieszyliśmy się już goszczeniem dzieci w wieku szkolnym, grup ochrony przyrody, przedstawicieli rządu i dowódców wojskowych na pokładzie Trenta, aby budować silniejsze więzi ze społecznością i wyjaśniać dokładnie, dlaczego Royal Navy jest rozmieszczona w tym regionie.

Wielka Brytania współprzewodniczyła konferencji Przyjaciele Zatoki Gwinejskiej G7++ wraz z gospodarzami Senegalu podczas postoju HMS Trent w Dakarze w tym tygodniu.

Spotkanie skupia narody, które zajmują się nielegalną działalnością na morzu w regionie, a minister sił zbrojnych James Heappey odwiedził Trent w stolicy Senegalu.

HMS Trent wkrótce odwiedzi Wyspy Zielonego Przylądka, gdzie marynarze i marines będą szkolić Straż Przybrzeżną Zielonego Przylądka w zakresie planowania i przeprowadzania operacji abordażowych na statki w celu wsparcia misji antynarkotykowych. 

Okręt będzie kontynuował podróż do Gambii, zanim będzie kontynuował swoją długoterminową misję na Morzu Śródziemnym, w ramach której operował tak daleko na wschód, jak Morze Czarne, odkąd opuścił Wielką Brytanię sześć miesięcy temu.

źródło: Navalpost

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POZOSTAŁE ARTYKUŁY