safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Rosyjskie okręty przeprowadzają ćwiczenia antypirackie w Zatoce Gwinejskiej

Grupa zadaniowa rosyjskiej Floty Północnej rozmieszczona na misji antypirackiej w Zatoce Gwinejskiej na wschodnim Atlantyku ćwiczyła podczas ćwiczeń porwanie fikcyjnego statku przejętego przez piratów, poinformowała rosyjska agencja TASS zgodnie z doniesieniami biura prasowego Floty.

Duży okręt przeciw okrętom podwodnym Wiceadmirał Kułakow foto:Lew Fedosejew/TASS

„Załogi rosyjskiego dużego okrętu przeciw okrętom podwodnym Vice-Admirał Kułakow, średni tankowiec Akademik Paszyn i holownik ratunkowy Ałtaj przeprowadziły ćwiczenia mające na celu uwolnienie fikcyjnego statku zajętego przez piratów w Zatoce Gwinejskiej Oceanu Atlantyckiego w pobliżu wybrzeża kontynentu afrykańskiego” – podało biuro prasowe w oświadczeniu.

Piraci porwali tankowiec, którego załoga zdołała ukryć się w mechanicznym przedziale statku i wysłać wezwanie pomocy, zgodnie ze scenariuszem szkoleniowym. Rosyjscy marynarze marynarki wojennej zaatakowali statek i skutecznie uratowali jego załogę. Ćwiczenia były wspomagane z powietrza przez śmigłowiec Ka-27PS, który wystartował z pokładu okrętu przeciw okrętom podwodnym wiceadmirała Kułakowa, jak podało biuro prasowe.

Zgodnie z praktyką wypuszczania przejętego statku, załoga ogromnego okrętu do zwalczania okrętów podwodnych wystrzeliła z armaty artyleryjskiej AK-100 kal. 100 mm i systemu rakietowego ziemia-powietrze Kinzhal do celu imitującego łódź piratów.

Kiedy w zeszłym tygodniu grupa zadaniowa rosyjskiej Floty Północnej przybyła do Zatoki Gwinejskiej, rozpoczęła operację antypiracką. Zgodnie z oświadczeniem, załogi okrętu przeciw okrętom podwodnym wiceadmirała Kułakowa i okrętów pomocniczych zostały przeszkolone, aby zapewnić potencjalną pomoc marynarzom znajdującym się w trudnej sytuacji na oceanie.

źródło: TASS

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała