safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Rosja nie dostrzega w Arktyce żadnych wyzwań wymagających interwencji militarnej

Rosja nie widzi obecnie w Arktyce żadnych wyzwań, które mogłyby wymagać użycia siły zbrojnej – powiedział w piątek w Petersburgu wiceadmirał Władimir Grishechkin, szef sztabu Floty Północnej, na 10. międzynarodowym forum arktycznym Arctic: Today and the Future.

„Na poziomie międzynarodowym Federacja Rosyjska stawia na interakcję i wzajemne uzupełnianie się wysiłków państw na polarnych szerokościach geograficznych, rozwijanie międzynarodowego partnerstwa na rzecz zachowania regionu Arktyki jako strefy pokoju, stabilności i niskiego napięcia militarnego. nie ma wyzwań w Arktyce, które wymagałyby użycia siły militarnej ”- powiedział wiceadmirał biuro prasowe Floty Północnej.

W swoim przemówieniu na forum szef sztabu Floty Północnej szczegółowo przeanalizował działalność marynarki wojennej USA i NATO w regionie Arktyki. Wiceadmirał zwrócił uwagę na większą intensywność i szerszy zakres ćwiczeń operacyjnych i bojowych sił sojuszniczych NATO w regionie, zwracając uwagę, że działalność ta przesunęła się bliżej granic Rosji.

Tymczasem „Flota Północna działa zgodnie z ogólną koncepcją rozwoju Sił Zbrojnych Rosji i w ścisłej zgodności z planami MON” – powiedział.

Jako adekwatna odpowiedź na rosnący potencjał bojowy NATO w Arktyce, Flota Północna otrzymuje zaawansowane uzbrojenie, w tym napędzane energią jądrową podwodne krążowniki z pociskami manewrującymi, fregaty, desantowe okręty desantowe, przybrzeżne systemy obrony powietrznej, samoloty przeciw okrętom podwodnym i statki pomocnicze. – powiedział wiceadmirał.

Powiedział, że w 2020 r. Drugi okręt podwodny o napędzie atomowym, należący do Projektu Borei-A, Knyaz Vladimir, uzbrojony w pociski balistyczne Bulava, wszedł do służby we Flocie Północnej.

Biorąc pod uwagę jego przeznaczenie, zgrupowanie Floty Północnej jest w ciągłej gotowości do wykonania zadań polegających na odstraszeniu jakiejkolwiek agresji na Rosję – powiedział wiceadmirał.

„Uzbrojenie to uważane jest przede wszystkim za broń odstraszającą, gwarant strategicznej stabilności na świecie” – podkreślił.

W swoim raporcie szef sztabu Floty Północnej powiedział też, że „w ramach realizacji rosyjskiej polityki państwowej w Arktyce i wypełniania poleceń prezydenta przewiduje się działania mające na celu rozbudowę infrastruktury portowej wybrzeża mórz arktycznych, co umożliwi północną Siły Floty do szybkiego reagowania na ewentualne zagrożenia dla bezpieczeństwa żeglugi na całej Północnej Drodze Morskiej ”.

Wiceadmirał nakreślił również zagadnienia związane z udziałem Floty Północnej w życiu społeczno-gospodarczym regionu Arktyki, ochroną środowiska, bezpieczeństwem ekologicznym, działalnością ekspedycyjną i rozwojem współpracy międzynarodowej.

Źródło: TASS

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała