safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Reagowanie na wyciek ropy w Peru

IMO wspiera międzynarodowe wysiłki na rzecz pomocy Peru w reakcji na wyciek ropy po wycieku ropy, który miał miejsce na północ od Limy 15 stycznia.

Rząd Peru ogłosił stan zagrożenia środowiska. Wyciek ropy naftowej – szacowany na wielkość 1000 m3 – dotknął kilkadziesiąt kilometrów linii brzegowej, lokalną przyrodę, rybołówstwo i działalność związaną z turystyką. Prowadzone są działania porządkowe prowadzone przez rząd, w tym reakcja na zaolejoną dziką przyrodę.

Na wniosek rządu Peru o pomoc techniczną IMO wysłała do Limy eksperta ds. reagowania na wycieki ropy. Pozostanie w Peru przez dwa tygodnie i będzie wspierać rząd Peru, udzielając porad technicznych na temat trwającego reagowania na wycieki ropy naftowej i krajowego planowania awaryjnego.

Ekspert dołączy do międzynarodowych wysiłków Biura ONZ ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA) oraz Wspólnej Jednostki ds. Środowiska Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP), aby zareagować i zająć się skutkami wycieku.

Sekretariat IMO również wspiera odpowiedź, zapewniając techniczne wsparcie ekspertowi IMO w tej dziedzinie. Sekretariat IMO przez cały czas utrzymywał bliskie kontakty z dotkniętym krajem i partnerami technicznymi w celu zapewnienia wsparcia i pomocy zgodnie z wymaganiami. 

źródło: IMO

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała