safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Rada IMO ustanawia Międzynarodowy Dzień Kobiet na Morzu

Rada IMO, zebrana w dniach 8-12 listopada, podjęła dziś decyzję o ustanowieniu Międzynarodowego Dnia Kobiet na Morzu, który będzie obchodzony 18 maja każdego roku. 

Po  przyjęciu przez Zgromadzenie IMO w grudniu 2021 r. obchody będą uczcić kobiety w branży, promować rekrutację, zatrzymywanie i trwałe zatrudnienie kobiet w sektorze morskim, podnosić rangę kobiet w sektorze morskim, wzmacniać zaangażowanie IMO w osiągnięcie celu 5 Zrównoważonego Rozwoju (równość płci) i  supp praca ort aby  rozwiązać obecny brak równowagi płci w morski.   

Sekretarz Generalny IMO Kitack Lim powiedział: „Cieszę się z przyjęcia przez Radę niniejszego wniosku.   Nie tylko dalsze wysiłki w celu osiągnięcia SDG 5  w sprawie równości płci , ale jest to doskonały obserwacji na działanie do Zgromadzenia IMO r CHWAŁA i  wywołaniu stworzyć środowisko bez barier dla kobiet, tak aby wszystkie kobiety mogły w pełni, bezpiecznie i bez przeszkód uczestniczyć w działaniach społeczności morskiej, w tym żeglugi morskiej i budowy statków”. 

Propozycja ustanowienia Międzynarodowego Dnia Kobiet w Morzu została po raz pierwszy skierowana przez Komitet Współpracy Technicznej (TCC)  IMO  we wrześniu 2021 r. w  związku z rozwojem tematu Światowego Morza w 2019 r.  „Wzmocnienie pozycji kobiet w społeczności morskiej”. Propozycja uzyskała szerokie poparcie ze strony  Komitetu  przy przekazywaniu propozycji Radzie. 

źródło: IMO

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała