safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

„Przeszkolenie z zakresu bezpieczeństwa na jachtach komercyjnych”

Zapraszamy na kompleksowe szkolenie „Przeszkolenie z zakresu bezpieczeństwa na jachtach komercyjnych”

Certyfikowane międzynarodowym dokumentem wydanym przez organy morskiej administracji państwowej. Obowiązkowe szkolenie dla członków załóg komercyjnych i dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się jak postępować w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa na jachtach. Obejmuje: Indywidualne Techniki Ratunkowe- Sea survival, Pierwszą Pomoc Medyczną oraz Szkolenie Przeciwpożarowe.Uczestnicy szkolenia uzyskują obszerną wiedzę dotyczącą zagrożeń bezpieczeństwa (safety) w żegludze jachtowej. Zapoznają i uczą się obsługiwać zbiorowe i indywidualne środki ratunkowe, poznają metody ich wodowania i długotrwałego przebywania na morzu, uczą się technik ratowania rozbitków z morza, współpracy i zasad ewakuacji przez śmigłowiec, organizacji holowania jednostki w sytuacjach awaryjnych i na wzburzonym morzu, postępowania w przypadku hipotermii, utraty przytomności, sposobów prowadzenia reanimacji, postępowania w przypadku krwawienia, zwęglenia, oparzeń i porażeń prądem, przygotowania poszkodowanego w wyniku wypadku w czasie rejsu do transportu.

Dla uczestników szkolenia, którzy pływają po świecie uczymy jak udzielić pomocy poszkodowanemu członkowi załogi ranionemu nożem lub postrzelonemu. Incydent w czasie którego stracił życie legendarny Peter Blake na swoim jachcie w Macapa w Brazyli w wyniku ran postrzałowych jest potencjalnie możliwą sytuacją dla wszystkich żeglujacych w rejonach zagrożonych napadami zbrojnymi i piractwem. Uczą się gaszenia pożarów z użyciem środków gaśniczych dostępnych na jachcie. Poznają zasady i sposoby postępowania w przypadku przebicia kadłuba. Natomiast w czasie ćwiczeń praktycznych uczą się udzielania pomocy w najczęstszych i najbardziej prawdopodobnych urazach z jakimi mamy do czynienia na jachtach, szycia ran. Każdy z uczestników po szkoleniu teoretycznym musi wykazać się praktyczną umiejętnością ugaszenia pożaru z wykorzystaniem dostępnego na jachcie sprzętu ppoż. oraz poruszania się w zadymionym wnętrzu jachtu.

W ramach ćwiczeń z sea survivalu uczestnicy wodują i otwierają tratwę ratunkowa, uczą się jak odwrócić wywrócona tratwę gdy otworzy się do góry nogami. Uczą się „floatingu” i zachowania po wypadnięciu za burtę by zwiększyć szansę przeżycia. Uczestnicy szkolenia otrzymują po ukończeniu szkolenia i zdaniu testów międzynarodowy certyfikat wydany przez Urząd Morski ważny 5 lat. Po uzyskaniu świadectwa przeszkolenia istnieje szansa wyrobienia w Urzędzie Morskim zawodowej Książeczki Żeglarskiej Seaman’s Book.

Plan szkolenia:25-28.05. 2021 roku – teoria online w godz. 16 00- 20 00 29.05. 2021 roku- praktyka – I pomoc medyczna, praktyczne ćwiczenia ppoż- poligon pożarowy, sea survival na j. Dąbie w Szczecinie.

Koszt szkolenia „Przeszkolenie z zakresu bezpieczeństwa na jachtach komercyjnych” – 1150 zł

Więcej informacji: office@maritime-security.eu, tel. 91 433 63 60, 602671167

Sebastian Kalitowski/ Maritime Safety & Security 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała