safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Podnoszenie świadomości na temat polityki transportu morskiego

IMO współpracowała ze Światowym Uniwersytetem Morskim (WMU) i Międzynarodowym Instytutem Prawa Morskiego (IMLI) IMO w celu podniesienia świadomości na temat kluczowych zagadnień w polityce transportu morskiego poprzez seminarium internetowe (odbyło się w dniach 15-19 listopada 2021 r.) dla studentów IMLI. Tegoroczne doroczne ćwiczenie dydaktyczne było szóstym, z poprawionym materiałem szkoleniowym, przygotowanym we współpracy z WMU. 

Zaktualizowana treść edukacyjna opiera się na materiałach używanych od 2015 r. Wprowadza między innymi koncepcję polityki transportu morskiego i jej znaczenie dla rozwoju prawodawstwa morskiego, podkreślając ścisły związek między polityką a prawodawstwem.  

Ponad 50 studentów IMLI wzięło udział w seminarium internetowym i wzięło udział w praktycznym ćwiczeniu grupowym, aby zapoznać się z koncepcją  Krajowej Polityki Transportu Morskiego(NMTP) . Obejmowało to zdefiniowanie zakresu i zasięgu NMTP oraz jego podstawowych cech dla hipotetycznego państwa członkowskiego IMO oraz wskazanie, jak taka polityka byłaby rozwijana.  

źródło: IMO

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała