safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Podkreślenie roli marynarzy podczas Światowego Dnia Morza

30 września 2021 r. IMO i globalna społeczność morska spotykają się, aby świętować doroczny Światowy Dzień Morza, koncentrując się na tegorocznym temacie: „Marynarze: w centrum przyszłości żeglugi”.

W ramach obchodów, które na stałe wpisały się w światowy kalendarz żeglugowy, czterech marynarzy weźmie udział w interaktywnym webinarium, aby omówić kwestie ważne dla przyszłości sektora.

Ponadto siedziba IMO w Londynie będzie jednym z kilku kultowych punktów orientacyjnych, które zostaną podświetlone na niebiesko, rozpoczynając coroczną inicjatywę zjednoczenia społeczności morskiej i podniesienia świadomości istotnego wkładu żeglugi w świat. Zwróci również uwagę na marynarzy i ich podstawową rolę w żegludze i jej przyszłości.

Żegluga napędza światowy handel, a handel po prostu nie odbywa się bez marynarzy. Podczas gdy wyzwania związane z automatyzacją i cyfryzacją – nie wspominając o dekarbonizacji – będą napędzać zmiany w żegludze, zawsze będziemy potrzebować dobrze wyszkolonych i zmotywowanych marynarzy. i ekspercką siłę roboczą dla statków XXI wieku i później” – powiedział sekretarz generalny IMO Kitack Lim.  

Temat 2021 został wybrany w ramach roku działań dla marynarzy, którzy odgrywają kluczową rolę jako kluczowi pracownicy globalnych łańcuchów dostaw, ale stoją w obliczu bezprecedensowych trudności z powodu pandemii COVID-19. 

Przesłanie Sekretarza Generalnego ONZ z okazji Światowego Dnia Morza

W komunikacie wydanym z okazji Światowego Dnia Morza, sekretarz generalny ONZ António Guterres powiedział: „Ponawiam mój apel do rządów o zajęcie się ich sytuacją poprzez formalne wyznaczenie marynarzy i innego personelu morskiego jako „kluczowych pracowników”, zapewnienie bezpiecznej zmiany załóg, wdrożenie ustalonych protokołów oraz umożliwienie repatriacji marynarzy pozostawionych na mieliźnie, a innym dołączanie do statków”. 


Interaktywne webinarium

W Światowym Dniu Morza marynarze Ayse Basak, Yrhen Balins, Marwa Elselehdar i Thomas Madsen będą panelistami marynarzy podczas seminarium internetowego, które skoncentruje się na kwestiach takich jak zmiana załogi, różnorodność, bezpieczeństwo i środowisko.  

Świeci na niebiesko

W tym roku IMO zainicjuje nową coroczną inicjatywę, aby zjednoczyć społeczność morską i podnieść świadomość istotnego wkładu żeglugi w świat poprzez skąpanie budynku IMO w niebieskim świetle w Światowy Dzień Morza. Pomnik Marynarzy, który został zainaugurowany 20 lat temu w 2001 roku, zostanie oświetlony o zachodzie słońca wraz z umieszczonym na budynku emblematem IMO. Kanał wideo zostanie udostępniony w mediach społecznościowych. Ten symboliczny wysiłek, wspierany przez Międzynarodową Federację Pracowników Transportu (ITF), odbije się echem na całym świecie, a wielu interesariuszy morskich przyłączy się i udostępni swoje zdjęcia i filmy w mediach społecznościowych za pomocą hashtagu #WorldMaritimeDay.

Sekretarz Generalny Lim zaprosił państwa członkowskie IMO, organizacje międzyrządowe i pozarządowe o statusie konsultacyjnym do przyłączenia się do tej corocznej inicjatywy poprzez oświetlanie ich najbardziej charakterystycznych budynków, mostów, portów morskich, statków, pomników, muzeów i innych punktów orientacyjnych na świecie Dzień każdego roku.

Światowy motyw morski na rok 2022

„Nowe technologie na rzecz bardziej ekologicznej żeglugi” wybrano jako temat ” Światowego transportu morskiego na rok 2022 „, odzwierciedlając potrzebę wspierania ekologicznego przejścia sektora morskiego w zrównoważoną przyszłość, nie pozostawiając nikogo w tyle.

źródło: IMO

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała