safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

ONE Apus stracił ponad 1900 kontenerów. Wydano ostrzeżenie dla statków

Kontenerowiec Apus należący do Chidori Ship Holding, zarządzany przez NYK Ship Management i wyczarterowany na Ocean Network Express (ONE), ma 364 metry długości i 51 metrów szerokości oraz nośność odpowiadającą 14052 dwudziestostopowym jednostkom. Teraz zawrócił ze swojej podróży do Long Beach w USA i kieruje się do Japonii.

Kontenerowiec w nocy z 30 listopada na 1 grudnia, około 1600 mil morskich na północny zachód od Hawajów, napotkał gwałtowną, kilkunastogodzinną burzę. Szacuje się, że w wyniku silnego kołysania statku za burtę wypadło ponad 1900 kontenerów.

twitter

Przegląd na pokładzie ONE Apus wykazał, że około 40 utraconych kontenerów jest oznaczonych jako towary niebezpieczne.

Wypadek miał miejsce podczas ostatniego rejsu przed świętami Bożego Narodzenia z towarami eksportowanymi z Yantian w Chinach do Long Beach w USA.

Rzecznik firmy potwierdził, że cała załoga jest bezpieczna i nikt nie odniósł obrażeń.

Statek płynie teraz do portu w Japonii, w którym będzie można poprawić mocowania niestabilnych stosów pozostałych kontenerów i ocenić szkody. W czwartek ONE potwierdził, że Apus płynie do portu w Kobe w Japonii, z przewidywanym przybyciem we wtorek.

Joint Rescue and Coordintaion Centres (JRCC) w Honolulu i Guam wydały ostrzeżenia nawigacyjne dla żeglugi na tym obszarze, ostrzegając przed potencjalnymi zagrożeniami zderzenia z pływającymi kontenerami.

Światowa Rada Żeglugi w swoim raporcie z 2020 r. na temat kontenerów utraconych na morzu stwierdziła, że roczna ich suma spada. W ciągu ostatnich trzech lat średnio 779 kontenerów zostało utraconych, co stanowi prawie połowę w porównaniu ze średnią utraconych ładunków w trzech poprzednich latach.

Źródło: za tvp info

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała