safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

NRP Zair bierze udział w akcji przeciwko piractwu w Zatoce Gwinejskiej

Okręt patrolowy Zairu, który odbył operacyjną misję szkoleniową Straży Wybrzeża Wysp Świętego Tomasza i Książęcej, odpowiedział na prośbę o pomoc ze strony statku handlowego „Zhen Hua 7”, będącego celem ataku piratów w wyłącznej strefie ekonomicznej tego kraju od listopada.

fot. canva.com

Atak, który miał miejsce około 80 mil morskich na północny zachód od wyspy São Tomé, doprowadził do uprowadzenia 14 z 27 członków załogi statku handlowego i zranienia go w wyniku wystrzału z broni palnej.
 ​​
W odpowiedzi na tę sytuację został uruchomiony NRP Zair, który był również obecny na terenie włoskiej fregaty „ITS Martinengo” i hiszpańskiego patrolu oceanicznego „ESPS Tornado”.  Portugalski statek podążał za sytuacją ze statkiem handlowym, podczas gdy włoska fregata udzieliła pomocy poszkodowanemu członkowi załogi i przystąpiła do ewakuacji go do szpitala. Kiedy statki przybyły na miejsce, 14 porwanych członków załogi było już w niepewnej części.  Portugalski statek, obecnie obsługiwany przez mieszany garnizon, składający się z personelu wojskowego Portugalii i Wysp Świętego Tomasza i Książęcej, kontynuuje swoją misję szkolenia straży przybrzeżnej Wysp Świętego Tomasza i Książęcej, ilustrując znaczenie dwustronnej współpracy między tymi dwoma krajami portugalskojęzycznymi, przyczyniając się poprzez wspólne wysiłki na rzecz bezpieczeństwa w regionie.

Źródło: Marynarka Wojenna Portugalii

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POZOSTAŁE ARTYKUŁY