safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Nowe wytyczne dotyczące krajowej redukcji emisji

W ramach projektu IMO-Norwegia GreenVoyage2050 opublikowano nowy przewodnik dotyczący opracowywania krajowych planów działania (NAP) dotyczących emisji GHG (gazów cieplarnianych) ze statków. Przewodnik jest odpowiedzią na rezolucję IMO MEPC.327(75) w sprawie „Zachęcania państw członkowskich do opracowania i przedłożenia dobrowolnych krajowych planów działania w celu rozwiązania problemu emisji gazów cieplarnianych ze statków” i opiera się na zestawie narzędzi do emisji ze statków opracowanym w ramach projektu Global Maritime Energy Efficiency Partnerships Project ( GloMEEP).  

„Nasz nowy przewodnik zawiera informacje na temat kluczowych etapów planowania, rozwoju i wdrażania związanych z tworzeniem NAP. Jest to praktyczne narzędzie, które krok po kroku zawiera katalog kluczowych pytań, które decydenci mogą rozważyć w procesie opracowywania ambitnego NAP dla swojego kraju” – mówi Minglee Hoe, analityk techniczny projektu GreenVoyage2050.  

Przewodnik zawiera również dodatkowe zalecenia dotyczące opracowywania krajowych planów działania dla małych rozwijających się państw wyspiarskich (SIDS), które stoją przed konkretnymi wyzwaniami w logistyce transportu i handlu . W przypadku tych państw przewodnik sugeruje, aby KPD zawierały zestaw środków, które mogą przyczynić się do obniżenia kosztów transportu, poprawy infrastruktury i usług transportowych, budowania gotowości i odporności na zmianę klimatu oraz promowania niedrogich i niskoemisyjnych systemów transportu morskiego, które są energooszczędne i mniej zależne od paliw kopalnych. 

W kolejnym kroku GreenVoyage2050 zorganizuje serię szkoleń i warsztatów, aby wesprzeć siedem nowych krajów pilotażowych (NPC) w procesie rozwoju NAP. Szkolenie to będzie wykorzystywać zdobyte doświadczenia i dostarczać informacji zwrotnych od krajów, które już przeszły proces opracowywania i przyjmowania NAP, w tym krajów, które wcześniej uczestniczyły w GloMEEP.  

NPC to Azerbejdżan, Belize, Wyspy Cooka, Ekwador, Kenia, Wyspy Salomona i Sri Lanka. 

źródło: IMO

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała