safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

NIPPON FOUNDATION-GEBCO SEABED 2030 PROJECT i KONGSBERG MARITIME nawiązują współpracę

Fundacja Nippon-GEBCO Seabed 2030 Project i Kongsberg Maritime podpisały protokół ustaleń wspierający globalną inicjatywę stworzenia kompletnej mapy dna oceanicznego. Zgodnie z warunkami protokołu ustaleń obie strony będą współpracować w celu lepszego zrozumienia batymetrii oceanów. Wysiłek uzupełnia cele Dekady Nauki o Oceanach ONZ na rzecz Zrównoważonego Rozwoju.

Seabed 2030 to wspólny projekt Fundacji Nippon i GEBCO, którego celem jest zainspirowanie do wykonania pełnego mapowania oceanów na świecie do 2030 roku oraz zebranie wszystkich danych batymetrycznych w ogólnodostępną mapę oceaniczną GEBCO. GEBCO jest wspólnym projektem Międzynarodowej Organizacji Hydrograficznej (IHO) i Międzyrządowej Komisji Oceanograficznej (IOC) i jest jedyną organizacją mającą mandat do mapowania całego dna oceanicznego.

Kongsberg Maritime dostarcza rozwiązania dla bezpiecznych, wydajnych i zrównoważonych operacji morskich. Rozwiązania są odpowiednie dla energetyki przybrzeżnej, transportu morskiego, hydrografii, nauki, marynarki wojennej, przybrzeżnej, akwakultury, usług szkoleniowych i innych. Kongsberg Maritime to największy obszar biznesowy w ramach Kongsberg Gruppen ASA. Grupa posiada zintegrowane portfolio rozwiązań dla firm, partnerów i narodów działających od głębin morskich po przestrzeń kosmiczną i granicę cyfrową.

„Seabed 2030 z dużym zadowoleniem przyjmuje wsparcie Kongsberg Maritime” – skomentował Jamie McMichael-Phillips, dyrektor projektu Seabed 2030 Project. „Wybitne możliwości KONGSBERG w zapewnianiu zrównoważonych operacji morskich są ściśle zgodne z naszym etosem i mają na celu dno morskie 2030”.

Bjørn Jalving, starszy wiceprezes ds. technologii Kongsberg Maritime powiedział: „Jako organizacja zaangażowana w oferowanie najlepszych technologii morskich, z przyjemnością wspieramy Seabed 2030 w jego misji tworzenia ostatecznej mapy dna morskiego.

„Przewidujemy, że nasze systemy geodezyjne, pozycjonowania i nawigacji będą satysfakcjonujące przyczyniać się do tego niezbędnego globalnego wysiłku. W szczególności opracujemy swobodnie dostępne funkcje dla wielowiązkowych echosond Kongsberg Maritime, jednowiązkowych echosond i pojazdów AUV, które ułatwią proces przesyłania danych batymetrycznych do centrów danych Seabed 2030. Rozwój będzie realizowany we współpracy z University of New Hampshire i Stockholm University.

„Pełna mapa dna morskiego to pierwszy krytyczny krok w zrozumieniu naszej planety poprzez eksplorację oceanów. Z dumą wspieramy projekt Seabed 2030”.

Wszystkie dane zebrane i udostępnione w ramach projektu Seabed 2030 są zawarte w globalnej sieci GEBCO, która jest bezpłatna i publicznie dostępna.

źródło: Kongsberg

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała