safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Nieudana próba przemytu ponad 7 ton haszyszu na pokładzie holownika MT FELSTED w Campo de Gibraltar w Andaluzji.

Podczas wspólnej operacji Gwardii Cywilnej, Policji Krajowej i Urzędu Podatkowego Hiszpanii przechwycono próbę przemytu ponad siedem ton haszyszu na morzu w okolicach Campo de Gibraltar to miejscowość położona w prowincji Kadyks w Hiszpanii, w Andaluzji, W wyniku prowadzonych przez ponad rok działań operacyjnych zatrzymano holownik MT FELSTED pływający pod banderą Wielkiej Brytanii. Holownik został specjalnie przebudowany żeby można było przewozić nim znaczne ilości narkotyków. Według śledczych holownik był używany do przewożenia narkotyków w kilku krajach z założeniem wprowadzania dużej ilości haszyszu przez hiszpańskie wybrzeże do Europy. Przerzut narkotyków odbywał się głównie w złych warunkach pogodowych i przy wysokim stanie morza wykorzystując ograniczoną przez pogodę aktywności służb na morzu.

Na pokładzie holownika po poddaniu go kontroli po zatrzymaniu w porcie Algeciras odkryto 200 paczek z haszyszem, których łączna waga wynosiła 7130 kilogramów.W związku z COVID 19 można zaobserwować znaczny wzrost aktywności w nielegalnym przerzucie narkotyków w transporcie morskim. Ograniczenia w transporcie, które dotyczą także transportu substancji zabronionych powoduje, że w wielu krajach dochodzi do ogólnego niedoboru wielu rodzajów narkotyków na poziomie detalicznym. W konsekwencji dochodzi do wzrostu cen oraz obniżenia czystości narkotyków.

O powyższym zagrożeniu oraz o szczegółach metod przerzutu narkotyków drogą morską, a także o innych zagrożeniach security: piractwie, terroryzmie, stowaways możecie się Państwo dowiedzieć na szkoleniach Przeszkolenie w zakresie problematyki ochrony na statku – Certificate of proficiency in security awareness, a także Szkolenie dla członków załóg z przydzielonymi obowiązkami w zakresie ochrony – Proficiency for Seafarers with Designated Security Duties realizowanych przez Maritime Safety & Security Training Center i prowadzonych przez wykładowców specjalizujących się w tematyce maritime security. Maritime Safety & Securty jest pierwszą polską firmą z branży „maritime security” powstałą w 2007 roku i specjalizuje się w bezpieczeństwie morskim.

Ośrodek Szkoleniowy Maritime Safety & Security prowadzi również kursy morskie STCW oraz szkolenia zawodowego dla marynarzy. tel. 91 433 63 60, 602671167

www.maritime-security.eu

https://www.facebook.com/Maritime-Safety-Security-230171640331963

https://www.facebook.com/Szkolenia-dla-marynarzy-105972791562017

Sebastian Kalitowski / Maritime Safety & Security

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała