safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

NATO unowocześnia symulator niemieckiego i portugalskiego Sea Lynx

Agencja ds. Wsparcia i Zamówień NATO (NSPA) niedawno zmodernizowała Joint Lynx Simulator Training Establishment (JLSTE), symulator śmigłowca, obsługiwany przez marynarkę wojenną Niemiec i Portugalii w celu szkolenia załóg Sea Lynx.

Projekt modyfikacji polegał głównie na instalacji nowych projektorów, nowego ekranu Mylar oraz edytora do ładowania i modyfikowania danych lotniczych, takich jak dane nawigacyjne i komunikacyjne do symulacji lotu.

Modernizacja została pomyślnie zakończona w mniej niż rok: całe oprogramowanie zostało zakodowane, a sprzęt fizycznie zainstalowany i zintegrowany z symulatorem umieszczonym w witrynie German Naval Air Wing 5. Pomimo ograniczeń w podróżowaniu przez COVID-19, wszyscy technicy i inżynierowie z Kanady, Wielkiej Brytanii i Niemiec byli na miejscu, aby system był „gotowy do szkolenia”.

JLSTE jest używany przez niemiecką i portugalską marynarkę wojenną do szkolenia załóg lotniczych Sea Lynx. Podczas testów akceptacyjnych na miejscu zarówno niemiecki szef centrum symulatorów, jak i szef portugalskiej delegacji wyrazili zadowolenie z NSPA za jakość wykonanej pracy. Obydwaj stwierdzili, że „ Możliwości szkoleniowe zostały zwiększone do nowego wymiaru. Doskonały poziom czerni nowej grafiki pozwala po raz pierwszy na prawdziwy trening scenariuszy nocnych.

NSPA zdobyła duże doświadczenie w realizacji projektów symulatorów lotu w ostatnich latach, będąc nowymi instalacjami lub modyfikacjami istniejących symulatorów. Agencja pracuje obecnie nad podobnymi projektami, takimi jak zakup symulatora lotu NH90 oraz modernizacja symulatora lotu MK41 Sea King.

Źródło: NSPA

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała