safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

NATO MONITORUJE ROSYJSKĄ DZIAŁALNOŚĆ NA MORZU POZA WYBRZEŻEM UK

Stała Pierwsza Grupa Morska NATO (SNMG1) była częścią większej obecności wojskowej Sojuszu u wybrzeży Wielkiej Brytanii i Morza Północnego, wspierając orientację sytuacyjną na morzu i monitorując kilka okrętów rosyjskiej marynarki wojennej operujących w tym obszarze.

SNMG1 składa się obecnie z flagowego NRP Corte-Real i HMCS Toronto. Reakcja została skoordynowana między marynarkami alianckimi i ich morskimi centrami operacyjnymi, co doprowadziło do pełnego zrozumienia sytuacji.

fot. NATO

„SNMG1 po raz kolejny udowodnił swoją elastyczność i interoperacyjność, koordynując swoje wysiłki z innymi flotami sojuszniczymi. Nasze działania były proporcjonalne, bez eskalacji i zgodne z międzynarodowym prawem morza. Odnieśli całkowity sukces ”, powiedział komandor Jose Antonio Mirones, dowódca SNMG1. W ostatnim czasie na tym obszarze ma miejsce znaczna nie sojusznicza aktywność wojskowa. Zabezpieczenie morskich światowych zasobów wspólnych i swobody żeglugi na morzu jest ważnym zadaniem dla wszystkich sił morskich NATO. Stałe Grupy Morskie NATO są gotowymi siłami, zdolnymi do prowadzenia operacji morskich w razie potrzeby iz natychmiastową reakcją. W tym przypadku nasze siły znów znalazły się na właściwym miejscu.

Źródło: NATO

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała