safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

MV Eurosun osiadł na mieliźnie na rafie u wybrzeży Sri Lanki, nie zgłoszono żadnego wycieku ropy

Jak podała marynarka wojenna Sri Lanki, masowiec pod banderą Liberii osiadł na mieliźnie u wybrzeży Sri Lanki 23 stycznia.

W drodze do Trincomalee na Sri Lance, z portu w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, MV Eurosun osiadł na Little Basses Reef, około 5,5 mili morskiej od południowo-wschodniego wybrzeża wyspy.

foto: Sri Lanka Air Force

Według danych marynarki wojennej masowiec ma ładunek ponad 33 000 ton klinkieru i przechowuje około 720 ton paliwa bunkrowego.

SLNS Rathnadeepa (P351), statek patrolowy marynarki wojennej, samolot Sił Powietrznych Sri Lanki i nurkowie zostali natychmiast wysłani na miejsce zdarzenia.

„Według wstępnego dochodzenia, nie zgłoszono żadnego uszkodzenia kadłuba masowca i nie było śladu wycieku wody do statku lub oleju do oceanu”  – poinformowała marynarka wojenna w aktualizacji.

Marynarka Sri Lanki dodała, że ​​członkowie załogi statku, składający się z 15 obywateli Filipin i trzech Etiopczyków, byli bezpieczni na pokładzie.

„Zaobserwowano, że 70-metrowa część kilu spoczywa na skalistym i piaszczystym dnie” – poinformowała marynarka wojenna 24 stycznia po operacji nurkowej.

„W międzyczasie, wieczorny przypływ spowodował, że masowiec odbił się od brzegu, a panujący prąd pomógł usunąć statek z niebezpieczeństwa. Nurkowie morscy mają przeprowadzić kolejną inspekcję podwodną statku, aby upewnić się, że statek bezpiecznie płynie po bezpiecznym zakotwiczeniu. ”

Statek Samaraksha, straży przybrzeżnej Sri Lanki, wraz z urzędnikami z Urzędu Ochrony Środowiska Morskiego (MEPA), również dotarł na miejsce zdarzenia, gotowy zająć się wyciekiem ropy, jeśli wystąpi.

Co więcej, w pobliżu ustawiono holownik, który w razie potrzeby może udzielić pomocy. Zbudowany w 2012 roku Eurosun jest własnością greckiego przedsiębiorstwa żeglugowego Eurotankers.

źródło: Offshore Energy/autor Naida Hakirevic

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała