safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Morskie współdziałanie w ramach Defender Europe 22

Nie tylko na lądzie i w powietrzu, ale również na morzu realizowane jest międzynarodowe ćwiczenie pk. Defender Europe 2022, a przykładem tego jest transport morski polskich żołnierzy z ciężkim sprzętem na pokładzie ORP Toruń.

Jednym z epizodów realizowanych w trakcie sojuszniczych manewrów jest transport morski z Gdyni do Szczecina. Marynarze z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża od wielu lat ściśle współpracują z 12. Szczecińską Dywizją Zmechanizowaną oraz wchodzącymi w jej skład Brygadami. Przerzut wojsk w ramach Defender Europe 2022, jest to kolejna okazja do współdziałania pomiędzy największymi związkami taktycznymi w naszym regionie. Na początku roku okręty 8.FOW zapewniły transport do Norwegii techniki wojskowej „Błękitnej” 12. Brygady Zmechanizowanej w ramach udziału w międzynarodowym ćwiczeniu Sił Odpowiedzi NATO pk. Brilliant Jump-22.

Łączenie i wykorzystywanie zdolności bojowych jednostek 8. Flotylli Obrony Wybrzeża oraz 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej to doskonały przykład interoperacyjności polskich Sił Zbrojnych.

***

Od 01 do 27 maja br. Na wielu europejskich poligonach odbywa się międzynarodowe ćwiczenie pk. Defender Europe 2022, które jest sojuszniczym, cyklicznym ćwiczeniem, organizowanym przez amerykańskie wojsko. Jego głównym celem jest budowanie gotowości oraz interoperacyjności między sojusznikami w ramach NATO. Ponadto Defender jest ćwiczeniem o charakterze defensywnym, zaplanowanym w 2021 roku. Dodatkowo nie jest wymierzony przeciwko żadnemu państwu i nie ma związku z obecną sytuacją geopolityczną w regionie.

źródło: 8 Flotylla Obrony Wybrzeża

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała