safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

MOL rozszerza funkcjonalność systemu nawigacji AR, aby wspierać nawigację na statku

MOL ogłosił aktualizację systemu nawigacji AR, opracowanego wspólnie z Furuno Electric Co., Ltd. (prezes: Yukio Furuno; siedziba główna: Nishinomiya-shi, prefektura Hyogo), która umożliwia systemowi automatyczne wyświetlanie granic między obszarami głębinowymi, w których statki mogą poruszać się po płytszych i bezpiecznych obszarach, które mogą stwarzać zagrożenie.

Poprzedni system wymagał ręcznego ustawienia wyświetlania płytkich obszarów, ale to uaktualnienie pozwala na automatyczne, ciągłe wyświetlanie konturu bezpieczeństwa w kolorze czerwonym, żółtym lub pomarańczowym (użytkownicy mogą ustawić dowolny kolor, aby łatwo wyczuć ryzyko), wspierając wizualna świadomość sytuacyjna nawigatorów.

Wyświetlanie konturu głębokości 20 m na czerwono (Próbka)

System nawigacji AR został już zainstalowany na 24 bardzo dużych zbiornikowcach ropy naftowej (VLCC) obsługiwanych przez MOL. MOL planuje w przyszłości rozszerzyć instalację systemu na więcej statków i prowadzi testy na statkach należących do swojej floty transportującej energię, w tym na zbiornikowcach LNG, a także na suchych masowcach.

MOL nieustannie stawia bezpieczeństwo jako najwyższy priorytet i zajmuje aktywne stanowisko w zakresie rozwoju i ulepszania produktów, w tym tego systemu nawigacji AR, który przyczynia się do bezpieczeństwa ruchu morskiego, mając na celu zdobycie stałego zaufania klientów i stając się ich pierwszym wyborem. do usług spedycyjnych i logistycznych.

Źródło: MOL

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała