safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Mimo postępów kobiety nadal są niedostatecznie reprezentowane w badaniach i ratownictwie morskim

Międzynarodowa Federacja Ratownictwa Morskiego (IMRF) opublikowała wyniki pierwszego badania dotyczącego reprezentacji kobiet w sektorze poszukiwań i ratownictwa morskiego (SAR).

Wolontariuszka Oban RNLI Jasmin Manning. 
RNLI / Leonie Mead

Badanie #WomenInSAR, które było wspierane przez Trinity House, przyciągnęło ponad 1600 uczestników z 48 różnych krajów. Celem badania było zbadanie wyzwań i barier, z jakimi borykają się kobiety w morskim SAR, a także ich osobistych celów, wszelkich doświadczeń związanych z dyskryminacją oraz czynników wpływających na rekrutację i zatrzymanie. Te wyniki badania zostały wydane w czasie z Międzynarodowego Dnia Kobiet, który obchodzony w dniu 8 marca.

„Tematem tegorocznego Międzynarodowego Dnia Kobiet jest„ wybierz wyzwanie ”. Jest to niezwykle właściwe, ponieważ większość kobiet i mężczyzn, którzy wypełnili ankietę, uznała, że ​​jedną z największych przeszkód w wejściu większej liczby kobiet na morski SAR było przekonanie, że jest to świat mężczyzn ”- powiedziała Theresa Crossley, dyrektor generalny IMRF.

Crossley zauważył, że wielu respondentów badania wskazało, że kobiety nie mają wystarczającej reprezentacji w sektorze SAR.

„Dominacja mężczyzn pozostaje faktem w ogólnym sektorze morskim, a morski SAR nie jest inny. Może to mieć pośredni efekt dyskryminacyjny, na przykład pod względem udostępnionych obiektów i wyposażenia. Wielu respondentów stwierdziło, że „ trzeba to zobaczyć ” – wciąż jest za mało kobiet na wyższych stanowiskach lub za mało zdjęć kobiet w materiałach rekrutacyjnych, szkoleniowych i promocyjnych SAR – utrwalając mit, że SAR jest właśnie dla mężczyźni. Jak powiedział jeden z respondentów: „Nie potrzebujemy mężczyzn ani kobiet – potrzebujemy tylko załogi” – powiedział Crossley.

Kapitan Ian McNaught, zastępca mistrza Trinity House dodał: „Kobiety i mężczyźni pracujący przy poszukiwaniach i ratownictwie morskim ratują życie osób znajdujących się w tarapatach na morzu, świadcząc niezbędne usługi. W dzisiejszym świecie kobiety powinny być jednakowo reprezentowane na wszystkich stanowiskach i jesteśmy dumni, że możemy wspierać tę inicjatywę ”.

W przypadku większości kobiet, które odpowiedziały na ankietę, powody zaangażowania się w SAR były zasadniczo takie same jak w przypadku respondentów płci męskiej, a znaczna większość ankietowanych kobiet nie zgłosiła żadnego doświadczenia bezpośredniej dyskryminacji ze względu na płeć. Jednak znaczna mniejszość respondentek zgłosiła, że ​​kwestie związane zarówno z bezpośrednią, jak i pośrednią dyskryminacją ze względu na płeć były jednymi z najtrudniejszych aspektów ich pracy SAR, według IMRF, a wiele kobiet nadal odczuwa potrzebę przewyższania mężczyzn poważnie.

IMRF, jedyna morska organizacja SAR o statusie doradczym przy Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO), podzieli się wynikami z IMO, wspierając swoją inicjatywę Women in Maritime. uruchomiła inicjatywę #WomenInSAR w czerwcu 2019 r., aby zwiększyć reprezentację kobiet w morskim SAR i zapewnić wsparcie kobietom i dziewczętom zaangażowanym w ten sektor.

Oczekuje się, że wyniki tego badania, pierwszego tego rodzaju, pomogą MFW w skoncentrowaniu wysiłków na podnoszeniu świadomości i możliwości dostępnych kobietom w morskim SAR.

„Wielokrotnie udowodniono, że organizacje o równej równowadze kobiet i mężczyzn odnoszą większe sukcesy” – dodał Crossley. „Morski SAR był tradycyjnie zarezerwowany dla mężczyzn. Chociaż w ostatnich latach wiele się zmieniło, wciąż pozostaje przed nami droga. Różnorodność płci ma sens na każdym poziomie – musimy do tego doprowadzić. „Postanawiamy rzucić wyzwanie” percepcji i dążymy do równości ”.

IMRF planuje teraz wydarzenie #WomenInSAR STEM, aby podkreślić możliwości otwarte dla kobiet, prezentując międzynarodowe pionierki kobiet i zamierza wprowadzić program mentoringu dla kobiet w SAR. Organizacja wzywa również do składania nominacji do nagród IMRF, a konkretnie do nagrody #WomenInSAR, która jest przyznawana osobie, która wniosła znaczący wkład w poprawę możliwości kobiet w tym sektorze.

źródło: gCaptain

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała