safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

MBDA kończy kwalifikacyjne próby odpalenia pocisku Sea Venom / ANL

Pocisk przeciwokrętowy Sea Venom / ANL przeszedł kwalifikacyjne testy strzelania, kończąc z sukcesem strzelanie końcowe na stanowisku testowym Francuskiej Dyrekcji Generalnej ds. Uzbrojenia (DGA) w Ile du Levant 17 listopada.

Wkrótce wyposaży śmigłowce Royal Navy AW159 Wildcat morskich i Marine nationale H160M Guépard, Sea Venom / ANL

Pocisk przeciwokrętowy jest projektem współpracy opracowanym w ramach traktatu Lancaster House między Francją a Wielką Brytanią. Pocisk Sea Venom / ANL jest pierwszym programem, który w pełni wykorzystuje transgraniczne centra doskonałości w dziedzinie technologii rakietowych uruchomione przez traktat Lancaster House, który obchodził w tym miesiącu 10-lecie istnienia.

Éric Béranger, CEO MBDA, powiedział: „Chciałbym pogratulować zespołom brytyjsko-francuskim zarówno w MBDA, jak i naszym rządom za zaangażowanie, które wykazali w osiągnięciu tego kamienia milowego kwalifikacji w czasie problemów spowodowanych przez Covid-19. Razem udowodniliśmy, że dzięki współpracy możemy wspólnie pokonać przeciwności i zapewnić najnowocześniejsze zdolności wojskowe ”.

W poprzednich próbach testowano obwiednię wystrzeliwania pocisków, obwiednię wyzwalania i tryby działania, takie jak lot na małej wysokości z szumem morskim, namierzenie po wystrzeleniu (LOAL), namierzenie przed startem (LOBL) i udoskonalenie celu.

Źródło: mbda-systems

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała