safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Maritime Charities celuje w ratingi z dodatkową gotówką na szkolenie

fot. mnwb.org

Maritime Charities Group (MCG) przypomina ratingom, którzy stracili pracę z powodu Covid-19, że dostępne są fundusze na szkolenia i kursy odświeżające wiedzę, które mogą pomóc im w znalezieniu nowej pracy lub nowego kontraktu w branży. Wnioski o stypendium MCG na przekwalifikowanie i zwolnienia, które zostało uruchomione w listopadzie ubiegłego roku, napływały w stałym tempie, ale reakcja ocen była niższa niż oczekiwano. Dane z tego tygodnia pokazują, że ponad trzy czwarte pozytywnych wniosków pochodziło od funkcjonariuszy.

Przewodniczący MCG, komandor Graham Hockley LVO RN, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z odpowiedzi na stypendium, a ponad 30 zatwierdzonych dotychczas wniosków i ponad 15 000 funtów przyznanych w formie grantów idzie naprawdę dobrze. Ale liczba wniosków z ocen jest stosunkowo niewielka, szczególnie w przypadku przemysłu promowego. Chcemy przywrócić saldo, więc wysyłamy wiadomość do ratingów, że fundusz jest również dla nich dostępny. Niezależnie od tego, czy chodzi o pomoc w składaniu podań o pracę i rozmowach kwalifikacyjnych, czy o finansowanie kursu odświeżającego, stypendium MCG jest dla Ciebie. Po prostu przejdź do witryny Marine Society i złóż wniosek już dziś ”.

Wartość funduszu wynosi obecnie 40 000 funtów dzięki hojnym wkładom członków Rady ds. Pomocy Gospodarczej Marynarki Handlowej i Trinity House, a także złożeniu wniosku do funduszu Nautilus Slater. Skierowany jest do marynarzy handlowych z Wielkiej Brytanii, którzy stracili pracę lub nie byli w stanie odnowić kontraktu w bezpośrednim wyniku Covid-19 i potrzebują pomocy w szkoleniu do nowej roli w branży. Kandydaci mogą ubiegać się o maksymalnie 500 GBP na wybrane przez siebie szkolenia lub kwalifikacje. Funduszem zarządza Towarzystwo Morskie w imieniu MCG.

Wybrani kandydaci, John Jess i Peter Strachan, nie mogli wystarczająco pochwalić programu. John przebywał na morzu od ponad 20 lat, ale w październiku zeszłego roku został zwolniony. Przeznaczył pieniądze na cztery kursy odświeżające STCW, które umożliwiły mu podpisanie nowego kontraktu, jak wyjaśnił:

„Odkąd skończyłem szkołę, jestem inżynierem morskim, pracując głównie we flocie handlowej dalekomorskiej, a ostatnio w branży naftowej i gazowej, szczególnie przy odwiertach morskich. Wraz z pojawieniem się Covid-19 firma, dla której pracowałem, sprawiła, że ​​wszyscy na moim sprzęcie stali się zbędni. Myślałem o znalezieniu pracy na lądzie, ale zdecydowałem, że powinienem odnowić moje kursy STCW i kontynuować pracę na morzu.

Widziałem reklamy funduszu stypendialnego i ponieważ moje certyfikaty miały zostać odnowione w marcu, pomyślałem, że złożę podanie. Byłem wtedy bezrobotny i otrzymałem ofertę, aby wkrótce ponownie rozpocząć pracę, ale musiałem pilnie odświeżyć moje kursy STCW

Proces był szybki i łatwy. Wszystko zostało jasno wyjaśnione na stronie Towarzystwa Morskiego oraz w formularzu zgłoszeniowym. Wypełniłem formularze i wysłałem je.

Na szczęście bardzo szybko dowiedziałem się, że moja aplikacja została rozpatrzona pozytywnie. Otrzymałem 500 funtów na poczet moich kursów odświeżających STCW – łącznie 4 z nich – i to pokryło większość opłat. Po ukończeniu kursów mogłem wtedy zaakceptować nowy kontrakt.

Każdemu na podobnym stanowisku powiedziałbym, że skorzystaj z okazji i złóż wniosek o dofinansowanie na kurs odświeżający wiedzę lub szkolenie na coś nowego w branży. To naprawdę dobry sposób na podniesienie swoich umiejętności i poprawę perspektyw zawodowych w tych trudnych czasach ”.

Peter Strachan również był bez pracy i wykorzystał swoją dotację, aby pomóc mu przenieść się na morską energię wiatrową. „Jestem na morzu, odkąd skończyłem szkołę ponad czterdzieści lat temu” – powiedział Peter. „Zaczynałem jako rybak, a następnie przeniosłem się do rezerwowania, zaopatrywania, nurkowania i wiercenia statków, gdzie pracuję przez ostatnie 12 lat.

W październiku 2020 mój kontrakt dobiegł końca. To był pierwszy raz, kiedy byłem bezrobotny. Chcę przejść na morską energię wiatrową – myślę, że to dobry kierunek, w przeciwieństwie do ropy i gazu.

Prawie cała praca w tej chwili odbywa się za pośrednictwem agencji i musisz mieć wszystkie swoje certyfikaty aktualne i gotowe do pracy. Przy ponad 1000 funtów jednorazowo jest to znaczny wydatek bez gwarancji zatrudnienia. Kiedy więc usłyszałem o stypendium, od razu złożyłem podanie o pomoc przy kursach branży wiatrowej.

Ubieganie się o fundusz było łatwe nawet dla technofoba takiego jak ja. Skorzystałem ze stypendium na kurs podstawowy GWO, który kosztował prawie 1300 funtów ”.

Źródło: mnwb.org

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała