safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

MARARA 22 – Akcja poszukiwawczo-ratownicza na dużą skalę na morzu

Od 12 maja 2022 r. wielonarodowe siły pod dowództwem francuskim zostały rozmieszczone z Tahiti na wyspy Huahine i Raiatea w ramach ćwiczeń MARARA. Obejmujące dwanaście państw Pacyfiku skupione wokół sił francuskich, ćwiczenie polega na udzielaniu pomocy humanitarnej ludności dotkniętej klęską żywiołową. W tych ogólnych ramach siły przeprowadziły ćwiczenia poszukiwawczo-ratownicze na morzu, mobilizując wszystkie francuskie i amerykańskie zasoby morskie, a także kilka samolotów.

Operację tę koordynowało Wspólne Centrum Koordynacji Ratownictwa (JRCC). Overseas Support and Assistance Building (BSAOM) Bougainville zgłosił JRCC obecność bezmasowej żaglówki dryfującej między Raiatea i Huahine. Po śledztwach przeprowadzonych zarówno na morzu, jak i na lądzie, raport wskazuje na zaginięcie czterech mężczyzn na morzu.

JRCC angażuje i koordynuje lotniczo-morskie urządzenie badawcze składające się z Bougainville , USS Pearl Harbor , łodzi patrolowej Arago , Falcon Gardian z Flotylli 25F oraz Hercule C130J z US Air Force. Czterech rozbitków zostało ostatecznie zlokalizowanych na początku popołudnia samolotami i zabranych przez Pearl Harbor , zanim zostali ewakuowani do Huahine przez Alouette III z 34F.

To ćwiczenie międzysłużbowe pozwoliło potwierdzić doskonałą koordynację między JRCC na Tahiti a Siłami Zbrojnymi w Polinezji Francuskiej, a także solidną interoperacyjność żołnierzy sił francuskich z ich międzynarodowymi odpowiednikami.

Należy zauważyć, że to ćwiczenie jest szczególnie realistyczne. W ten sposób francuskie statki rozmieszczone na wodach międzynarodowych mogą zostać wezwane do misji poszukiwawczo-ratowniczej. Tak było we wrześniu 2021 r., kiedy Bougainville , będący wówczas w fazie operacyjnej na Północnym Pacyfiku, uratował trzech amerykańskich żeglarzy na pokładzie statku rybackiego, który dryfował przez ponad 24 godziny. i Bougainville dryfujący statek znajdujący się w obszarze odpowiedzialności JRCC w Honolulu, francuscy marynarze wraz z admirałem dowodzącym obszarem Azji i Pacyfiku (ALPACI) udzielili pomocy holowaniu, które trwało 22 godziny na morzu 4 do 5 (ciężkie fale) pod nadzorem JRCC Honolulu.

900 żołnierzy Sił Zbrojnych w Polinezji Francuskiej (FAPF) stanowi w przeważającej mierze połączoną siłę marynarki wojennej, która wraz z Siłami Zbrojnymi w Nowej Kaledonii (FANC) ma na celu zapewnienie suwerenności Francji nad „teatrem Azji i Pacyfiku”. ” i pozycjonować Francję jako kraj sąsiedni. Może być wzmacniany od czasu do czasu przez elementy metropolitalne, pozwala Francji interweniować w przypadku klęski żywiołowej, walczyć z rosnącymi zagrożeniami, takimi jak nielegalny handel, potwierdzać swoje przywiązanie do prawa międzynarodowego i wolności żeglugi oraz koordynować regionalna współpraca wojskowa ze wszystkimi krajami graniczącymi ze strefą Pacyfiku.

Źródło: Marynarka Wojenna Republiki Francuskiej

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała