safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Łódź rakietowa Hamina po remoncie powróci do służby

Podczas remontu w szczególności poprawiono zdolność okrętów do walki pod wodą, np. torpedy i sonar o zmiennej głębokości (VDS). Prace modernizacyjne będą kontynuowane od przyszłego roku w zakresie zdolności obrony powietrznej i kontroli powierzchni.

W styczniu do Marynarki Wojennej trafił pierwszy statek klasy o zmienionym cyklu życia, kuter rakietowy Tornio.

Dostosowywane są ograniczenia koronowe – projekt przechodzi na łódź rakietową Hanko

Marynarka wojenna wykorzystała znaczną ilość zarówno partnerstw handlowych, jak i współpracy materialnej ze Szwecją w działaniach projektowych. Panująca sytuacja koronowa spowodowała istotne i częściowo nieprzewidziane potrzeby dostosowawcze dla projektu i jego personelu. 

fot. Fińskie Siły Zbrojne

– Nasza kadra zaangażowana w ten projekt doskonale poradziła sobie z tymi specjalnymi wymaganiami. Zadbano o bezpieczeństwo załogi i wykonano projekt materiałowy zgodnie z profesjonalnym podejściem załogi statku. Dzięki temu mamy dostęp do innego bardzo efektownego i nowoczesnego okrętu, chwali dowódca Marynarki Wojennej kontradmirał Jori Harju.

Następnie łódź rakietowa Hanko zostanie w przyszłym roku ukończona do renowacji. Poza przyszłymi korwetami typu Ostrobothnia, łodzie rakietowe typu Hamina będą stanowić podstawę zdolności operacyjnych Marynarki Wojennej w latach 30. XX wieku.

Źródło: Fińskie Siły Obronne

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała