safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Indyjska straż przybrzeżna holuje dryfujący tankowiec w bezpieczne miejsce

Po wielu dniach monitorowania sytuacji indyjska straż przybrzeżna interweniowała w niedzielę 22 listopada w celu zmiany położenia unieruchomionego tankowca dryfującego w strefie wrażliwej ekologicznie.

Straż przybrzeżna poinformowała, że ​​jej statek Vishwast holował tankowiec banderą Panamy Anastasia I pod , który dryfował niebezpiecznie w kierunku wyspy Kachall, części wysp Nicobar, na południowym krańcu Zatoki Bengalskiej i znajdującej się w pobliżu Cieśniny Malakka.

The Anastasia ja już rozładowane jej surowy przesyłkę w Chinach i odszedł w dniu 24 października dokonywania zatrzymania w Singapurze. Cysterna jedzie pusta, przewożąc około 910 ton paliwa bunkrowego. Statek o nośności 103 000 dwt, mierzący 800 stóp długości, wypłynął z Singapuru 4 listopada w kierunku Dubaju, gdzie miał przypłynąć 30 listopada.

fot. Indian Coast Guard

Płynąc z 24-osobową załogą, tankowiec stracił moc w czwartek 19 listopada i od tego czasu dryfuje. Indyjska straż przybrzeżna stała w pobliżu z kuter Vishwast samolotami i obserwacyjnymi na jednym ze swoich samolotów. Centrum Koordynacji Ratownictwa Morskiego (MRCC) w Port Blair wydało ostrzeżenie nawigacyjne i międzynarodowy alert bezpieczeństwa dla statków znajdujących się w tym obszarze.

Według Straży Przybrzeżnej operator statku z siedzibą w Indiach nie odpowiedział na zapytania i nie zapewnił pomocy holownika. Kiedy ustalono, że zbiornikowiec jest coraz bardziej zagrożony uziemieniem, zespół Straży Przybrzeżnej wszedł na pokład Anastasii I, dokonując napraw, mocując linę holowniczą i przygotowując kotwicę do ręcznego opuszczenia. Vishwast holowany tankowca w bezpieczniejsze miejsce.

Źródło: maritime executive

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała