safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Indonezja przejmuje statki z Iranu i Panamy

Indonezja powiedziała w poniedziałek, że będzie prowadzić dochodzenie w sprawie irańskich i panamskich tankowców, które przejęła w związku z podejrzeniem o nielegalny transfer ropy na jej wodach.

W niedzielę indonezyjska Agencja Bezpieczeństwa Morskiego (Bakamla) zatrzymała dwa tankowce na wodach graniczących z Morzem Południowochińskim u wybrzeży Pontianak, stolicy prowincji Zachodni Kalimantan na wyspie Borneo.

„Rozpoczniemy dochodzenie z udziałem kilku agencji i ministerstw, w tym ministerstwa energii i surowców mineralnych, ponieważ chodzi o ropę, ministerstwo środowiska w sprawie wycieku ropy, ministerstwo spraw zagranicznych i ministerstwo transportu” – powiedział rzecznik Bakamli, płk Wisnu Pramadita , powiedział Arab News w poniedziałek.

Agencje zbadają tankowce i członków ich załóg w sprawie szeregu domniemanych naruszeń, w tym naruszenia ich praw do niewinnego przejścia indonezyjskim szlakiem morskim, wyłączenia systemów identyfikacyjnych statków, nielegalnego przesyłania paliwa między statkami, nielegalnego kotwiczenia rozlewając ropę i nie pływając pod swoimi flagami.

Bakamla powiedział w niedzielnym oświadczeniu, że jego statek KN Marore-322, który był na regularnym patrolu, wykrył na swoim radarze o godzinie 5.30 czasu Dżakarty sygnał bezczynności, który wskazywał, że system automatycznej identyfikacji statku został wyłączony.

„KN Marore-322 udał się na miejsce w celu zbadania sytuacji i o 6 rano miał wizualizację, że dwa tankowce najwyraźniej przeprowadzały nielegalny transfer paliwa ze statku na statek i celowo zakrywały kadłuby, aby ukryć swoją tożsamość” – powiedział Pramadita .

Podejrzenia personelu Bakamla wzrosły, gdy nie otrzymali żadnej odpowiedzi ani od pływającego pod banderą Iranu konia MT, ani od pływającego pod banderą Panamy MT Frea.

„Po oględzinach zostali złapani na gorącym uczynku podczas nielegalnego transferu paliwa ze statku na statek z MT Horse do MT Frea z wężami podłączonymi między dwoma tankowcami” – dodał Pramadita.

Oba tankowce są teraz w drodze do bazy Bakamla w Batam w prowincji Riau, około jednodniowego rejsu, podczas gdy wszyscy członkowie załogi dwóch tankowców – 25 obywateli Chin na MT Frea i 36 obywateli Iranu na MT Horse – został zatrzymany, dodał Pramadita.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała