safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Indonezja ma rozmieścić siły morskie w pobliżu Morza Południowochińskiego

Rozmieszczenie oddziałów bojowych na wyspach Natuna następuje po eskalacji napięcia na spornych wodach

Indonezyjska marynarka wojenna przeniesie kwaterę główną swojego oddziału bojowego na wyspy Natuna graniczące z Morzem Południowochińskim, poinformował w poniedziałek urzędnik.

Przemawiając na konferencji prasowej, szef sztabu marynarki wojennej admirał Yudo Margono powiedział, że dowództwo floty I floty morskiej (Guspurla), które obecnie znajduje się w stolicy Dżakarcie, zostanie na stałe przeniesione do Natuny.

Siły zbrojne są odpowiedzialne za prowadzenie działań bojowych na morzu i operacji desantowych w celu wsparcia kontroli na morzu i osiągnięcia celów strategicznych w celu egzekwowania prawa i utrzymania suwerenności na morzu terytorialnym.

Rozmieszczenie nastąpiło po eskalacji napięcia na Morzu Południowochińskim i w regionie.

„W oczekiwaniu na coś, co może się wydarzyć w dowolnym momencie, dowódca sił bojowych może bezpośrednio dowodzić okrętem wojennym z rozmieszczonymi siłami specjalnymi” – powiedział dziennikarzom Margono.

Oprócz regionu Natuna, powiedział, marynarka Indonezji przewiduje również słabe punkty na granicach morskich, w tym w Cieśninie Malakka, Bloku Ambalat i Oceanie Spokojnym.

Wyspy Natuna graniczą z Morzem Południowochińskim, do którego większość jest przedmiotem roszczeń Chin pomimo konkurujących roszczeń ze strony innych krajów Azji Południowo-Wschodniej, w tym Wietnamu, Filipin i Malezji.

Uważa się, że wody wokół wysp mają bogate zasoby nieodkrytej ropy i gazu. Wyspy znajdują się w kluczowym miejscu dla żeglugi handlowej.

W latach 2019-2020 doszło do kilku eskalacji między Indonezją a Chinami w związku z naruszeniem terytorium przez chińską straż przybrzeżną na spornych wodach wokół wyspy, do których doszła Dżakarta.

Źródło: aa.com.tr

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POZOSTAŁE ARTYKUŁY