safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

IMRF publikuje wytyczne dotyczące reagowania na pandemie dla morskich organizacji SAR

Podczas seminarium internetowego, które odbyło się 24 lutego 2021 r., IMRF opublikował swój na pandemię podręcznik dotyczący reagowania . Podręcznik powstał przy wsparciu Lloyd’s Register Foundation.

Przez całą pandemię COVID-19 zapotrzebowanie na skuteczne usługi SAR na całym świecie było nadal widoczne, pomimo zagrożeń stwarzanych przez wirusa zarówno dla samych załóg SAR, jak i dla osób, które ratują.

Szczegółowe wytyczne operacyjne dotyczące COVID-19, które IMRF opublikował w zeszłym roku, były odpowiedzią na brak jakichkolwiek wytycznych dla organizacji SAR planujących świadczenie usług SAR w obliczu wyzwań związanych z COVID-19.

Głównym celem tych nowych wytycznych dotyczących reagowania na pandemię dla morskich organizacji poszukiwawczo-ratowniczych jest pomoc w ratowaniu życia poprzez zapewnienie zasobów zawierających podstawowe umiejętności, wiedzę i wskazówki dla osób pracujących w morskim środowisku poszukiwawczo-ratowniczym podczas pandemii lub poważnego zagrożenia zdrowotnego.

Niniejsze wytyczne nie są wyczerpujące, ale mają na celu zasugerowanie zmian w zasadach i procedurach, które organizacje mogą chcieć wprowadzić, aby zapewnić zminimalizowanie ryzyka dla własnego personelu i innych osób, przy jednoczesnym zachowaniu integralności świadczonych usług.

Podczas webinarium Dave Whiddon , kierownik projektu IMRF odpowiedzialny za tworzenie niniejszych wskazówek, przedstawił pewne tło tego projektu i przedstawił przegląd podręcznika.

Wśród innych mówców znaleźli się Bruce Sandmann , kierownik operacyjny, National Sea Rescue Institute (NSRI) w RPA oraz Stephan King , menedżer ds. Budowania potencjału kanadyjskiej Straży Przybrzeżnej, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z adaptacji operacji SAR w obliczu wyzwań stawianych przez COVID -19.

Jan Przydatek , dyrektor ds. Technologii w Lloyd’s Register Foundation, również wziął udział w webinarium, omówił zaangażowanie Fundacji w bezpieczeństwo na morzu i dlaczego zdecydowała się wesprzeć ten projekt.

Seminarium zakończyło się dyskusją panelową.

Aby wyświetlić i pobrać wytyczne dotyczące reagowania na pandemie dla morskich organizacji poszukiwawczych i ratowniczych , a także jednostronicową ulotkę wprowadzającą , kliknij tutaj .

Źródło: IMRF

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała