safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

IMO wspiera budowanie zdolności zarządzania Women in Ports

IMO kontynuuje swoje wysiłki na rzecz wspierania karier kobiet w sektorze morskim poprzez realizację dwutygodniowego kursu online w dniach 17-28 stycznia 2022 r. Kurs „Kobiety w zarządzaniu portami” (WIPM), który jest realizowany od 18 lat we Francji jest otwarty dla urzędniczek z władz morskich i/lub portowych krajów rozwijających się we frankofońskiej Afryce. Jego celem jest pomoc uczestnikom w doskonaleniu umiejętności zarządzania i efektywności operacyjnej w portach, w których pracują.   

WIPM, odbywający się w Institut Portuaire d’Enseignement et de Recherche (IPER), obejmuje wykłady na temat zarządzania portem, bezpieczeństwa portu, środowiska portowego, ułatwienia ruchu morskiego, interfejsu statek/port, umów koncesji, a także marketingu portowego, taryf i Logistyka. Dowiedzieli się również o systemie audytu państw członkowskich IMO. 

Uczestnicy zazwyczaj podejmują wizytę studyjną, aby zdobyć wiedzę z pierwszej ręki na temat codziennej działalności portu zamorskiego. Pozwoli im to przyjrzeć się wdrażaniu podobnych praktyk operacyjnych w swoich krajach. 

W tegorocznym kursie wzięli udział uczestnicy z 11 krajów francuskojęzycznych: Algierii, Burkina Faso, Kamerunu, Demokratycznej Republiki Konga, Wybrzeża Kości Słoniowej, Gabonu, Libanu, Madagaskaru, Senegalu, Togo, Tunezji. Wiosną organizowana jest wizyta w porcie Le Havre i porcie Rouen (oba należące do portu HAROPA).  

Kurs WIPM jest organizowany w ramach  programu IMO dotyczącego płci i budowania potencjału, we współpracy z IPER i HAROPA PORT i odbywa się w Le Havre (na zdjęciu). Jest to część nieustających wysiłków IMO na rzecz wsparcia piątego celu zrównoważonego rozwoju ONZ: osiągnięcie równości płci i wzmocnienie pozycji wszystkich kobiet i dziewcząt.  

źródło: IMO

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała