safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

IMO powołuje specjalnego doradcę ds. bezpieczeństwa morskiego

Sekretarz Generalny IMO mianował Pana Petera Adamsa, kierownika Działu Bezpieczeństwa Morskiego, Wydział Bezpieczeństwa Morskiego, „Specjalnym Doradcą Sekretarza Generalnego ds. Bezpieczeństwa Morskiego”. 

IMO ma na celu uczynienie handlu i podróży drogą morską tak bezpiecznym, jak to tylko możliwe. Ochrona na morzu leży u podstaw prac Organizacji, której misja obejmuje zarządzanie i łagodzenie wszelkich zagrożeń mogących zagrozić bezpieczeństwu na morzu poprzez opracowanie odpowiednich przepisów i wytycznych, zgodnie z Międzynarodową konwencją IMO o bezpieczeństwie Życie na morzu (SOLAS) 1974 oraz inne ważne instrumenty, w tym Konwencja o ułatwieniach i traktaty SUA. 

Ataki na bezpieczeństwo cybernetyczne, piractwo i napady z użyciem broni na statki, czyny bezprawne, pasażerowie na gapę, przemyt narkotyków i inna nielegalna działalność morska to zagrożenia dla sektora morskiego, którymi należy się zająć. IMO pracuje nad wspieraniem państw członkowskich w ich zwalczaniu poprzez działania na rzecz budowania zdolności, zwłaszcza na zachodnim Oceanie Indyjskim, w Zatoce Adeńskiej i Zatoce Gwinejskiej. IMO współpracuje również z innymi podmiotami ONZ, aby wspierać działania antyterrorystyczne.  

Są to wszystkie tematy o fundamentalnym znaczeniu dla prac prowadzonych przez IMO o najwyższym znaczeniu dla międzynarodowej społeczności morskiej. 

Wyznaczenie specjalnego doradcy będzie wspierać świadczenie pomocy i doradztwa na najwyższych szczeblach IMO w sprawach bezpieczeństwa morskiego oraz ułatwi zaangażowanie zewnętrzne w celu wspierania wysiłków IMO w tym zakresie. 

źródło: IMO

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała