safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

GOST unowocześnia swoje systemy śledzenia i bezpieczeństwa statków o satelitarną technologię IoT nowej generacji firmy ORBCOMM

ORBCOMM, globalny dostawca rozwiązań Internetu rzeczy (IoT), ogłosił dzisiaj, że Global Ocean Security Technologies (GOST), dostawca systemów bezpieczeństwa morskiego, śledzenia, monitorowania i nadzoru wideo, wybrał satelitarną technologię IoT nowej generacji firmy ORBCOMM do unowocześnienia jej globalne systemy śledzenia i ochrony statków.

GOST korzysta z nowego, bogatego w funkcje terminala satelitarnego ORBCOMM, który jest zasilany przez sieć satelitarną IsatData Pro (IDP) i zapewnia zwiększoną prędkość komunikacji dwukierunkowej, globalny zasięg i niskie zużycie energii w celu niezawodnego śledzenia, monitorowania i nadzoru statków. Wykorzystując najnowszą satelitarną technologię IoT firmy ORBCOMM, GOST może zapewnić niezakłóconą widoczność i kontrolę dla statków dowolnej wielkości – od przetargów przez statki po luksusowe jachty – i pomóc w ochronie przed kradzieżą, pożarem, wysokim poziomem wody w zęzach, niskim napięciem, utratą zasilania z lądu i wtargnięciem . Szeroka gama czujników, syren, akustycznych barier dźwiękowych i migających świateł firmy GOST może odpędzić intruzów i zmniejszyć zagrożenia, zanim statek zostanie kiedykolwiek skradziony, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo i ochronę.

Potężny, szczelny dla środowiska terminal ORBCOMM jest zintegrowany z bezpiecznym, intuicyjnym interfejsem śledzenia statków GOST, który umożliwia kontrolę i alerty geofence, zdalne uzbrojenie / rozbrojenie, a także śledzenie GPS w czasie rzeczywistym i historyczne z dowolnego miejsca na świecie z komputera stacjonarnego lub urządzenia mobilnego. Stworzona specjalnie do prywatnego śledzenia i ostrzegania o zdarzeniach, najnowocześniejsza platforma GOST umożliwia również rodzinie i przyjaciołom udzielanie wsparcia, jeśli statek jest w niebezpieczeństwie lub powiadamianie władz morskich, jeśli istnieje odstępstwo od planu pływania w celu natychmiastowego działania .

„Satelitarna technologia IoT nowej generacji firmy ORBCOMM jest integralną częścią systemów śledzenia statków i bezpieczeństwa GOST, aby zapewnić optymalną niezawodność, globalny zasięg i długowieczność swoim klientom, niezależnie od tego, czy ich aktywa znajdują się na morzu, w porcie czy w porcie” – powiedział Christian Allred, wiceprezes wykonawczy ORBCOMM ds. Sprzedaży globalnej. „Dwukierunkowe terminale satelitarne ORBCOMM umożliwiają klientom GOST monitorowanie i zarządzanie statkami z dowolnego miejsca na świecie, zapewniając spokój ducha, że ​​ich inwestycje są bezpieczne i chronione przez całą dobę”.

„Przeprowadziliśmy dokładne poszukiwania na rynku, aby znaleźć wysokowydajne satelitarne urządzenie śledzące, które będzie zasilać nasze ulepszone usługi związane z bezpieczeństwem i lokalizacją dla flot morskich, a ORBCOMM był oczywistym wyborem, aby zostać naszym partnerem technologicznym” – powiedział Brian Kane, założyciel i dyrektor Specjalista ds. Technologii dla GOST. „Dzięki naszemu nowemu, usprawnionemu interfejsowi śledzenia statków, klienci mają dostęp do najbardziej niezawodnego i przyjaznego dla użytkownika systemu na rynku, który będzie obserwował ich statki o wysokiej wartości przez wiele lat, dzięki zaawansowanej usłudze IoT firmy ORBCOMM.”

GOST oczekuje, że pierwsze wdrożenie terminali satelitarnych ORBCOMM zakończy się w drugim kwartale 2021 r. I planuje znacznie przedłużyć wdrożenie do końca roku.

Źródło: ORBCOMM

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POZOSTAŁE ARTYKUŁY