safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Fundusz pomocowy dla marynarzy COVID przekracza cel 1 mln USD

Międzynarodowy Fundusz Pomocy Marynarzom (SIRF) osiągnął swój cel, jakim jest zebranie 1 miliona dolarów na zapewnienie niezbędnej pomocy marynarzom i ich rodzinom dotkniętym COVID.

Suma zebrana przez SIRF wynosi obecnie 1,17 miliona dolarów. Jak wyjaśniono, cel został osiągnięty dzięki znacznej darowiźnie od japońskiej głównej linii żeglugowej NYK, a także wielu innych darczyńców osobistych i korporacyjnych, w tym ostatnio Fundacji TK.
 

 Apel SIRF został wystosowany w maju br., kiedy to wyjawiła się katastrofalna skala ostatniej fali pandemii w Indiach. Kilka organizacji charytatywnych działających na rzecz marynarzy, w tym The Seafarers’ Charity, The Mission to Seafarers, ISWAN, Sailors’ Society i Stella Maris, a także inne podmioty z branży żeglugowej, połączyły siły, aby zbadać sposoby zapewnienia pilnego wsparcia marynarzom i ich rodzinom.

Razem szybko utworzyli SIRF jako inicjatywę pomocy w nagłych wypadkach, aby zebrać fundusze na dostarczenie szybkiej pomocy, początkowo w Indiach i z potencjałem rozszerzenia na inne kraje.

W niecałe trzy miesiące SIRF zebrał ponad 1 milion dolarów, z czego wszystkie przeznaczone są na wsparcie marynarzy i ich rodzin przed zagrożeniem COVID.

Najnowsze dotacje SIRF obejmują fundusze dla Stelli Maris na dostarczenie paczek żywnościowych do ponad 1000 rodzin marynarzy w Kochi w stanie Kerala, a także finansowanie pracowników pomocniczych, którzy zapewnią opiekę medyczną, poradnictwo i terapię po COVID, w tym specjalistyczną opiekę nad dziećmi.

 „Cieszymy się, że przekroczyliśmy nasz cel 1 miliona USD. To był ambitny cel, ale taki, który odzwierciedla katastrofalny wpływ pandemii, zwłaszcza w Indiach, gdzie wiele społeczności Seafaring zostały poważnie dotknięte poprzez ofiar śmiertelnych i poważnych skutków zdrowotnych, jak również kosztów osobowych dla potrzeb życiowych marynarzy , –  skomentowała Catherine Spencer, dyrektor naczelna organizacji The Seafarers’ Charity przemawiająca w imieniu SIRF.

„Osiągnięcie tego celu w mniej niż trzy miesiące to wspaniałe świadectwo dla globalnej społeczności żeglugi. Wszyscy nasi darczyńcy, duzi i mali, zmobilizowali się na rzecz marynarzy, a każdy dolar pomógł zapewnić pilne, ratujące życie wsparcie najbardziej potrzebującym. 

Chociaż sytuacja COVID w Indiach stabilizuje się, wiele innych części świata cierpi z powodu kolejnych fal infekcji, w tym inne kraje żeglarskie, takie jak Indonezja, RPA i Filipiny. SIRF powiedział, że zastanawia się, w jaki sposób może rozszerzyć swoje wsparcie na społeczności żeglarskie w innych krajach.
 
„Zebrane fundusze będą nadal wspierać naszą pracę w Indiach, gdzie dzięki naszym dostawcom byliśmy w stanie szybko reagować na potrzeby zagrożonych osób. Obejmowało to finansowanie oksygenatorów, zestawów pielęgnacyjnych COVID, pomocy żywnościowej i wsparcia po COVID, a także wspieranie akcji szczepień dla marynarzy ”- dodał Spencer.

„ Jednakże, pandemia jest daleka od zakończenia, a sytuacja pozostaje ponury w wielu krajach. SIRF zastanawia się, co możemy zrobić, aby pomóc marynarzom w innych krajach, ale to zależy od waszej pomocy. Apel SIRF pozostaje otwarty na darowizny i nadal prosimy o głębokie wsparcie.”
 
Fundusz SIRF jest zarządzany i nadzorowany przez The Seafarers   Charity (dawniej Seafarers UK), podmiot finansujący dotacje z ugruntowanymi mechanizmami zarządzania oraz procesami monitorowania i oceny w celu zapewnienia wydajności i przejrzystości. 100% darowizn SIRF pomoże marynarzom i ich rodzinom dotkniętym COVID.

źródło: theseafarerscharity.org

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała